Michalici

MZW Oktawian - Zaproszenie

26-06-2019

facebook twitter
Dnia 13 kwietnia o godzinie 19.00 w Kaplicy Aniołów odbędzie się koncert Męskiego Zespołu Wokalnego OKTAWIAN.

W czasie koncertu pasyjnego zaprezentujemy utwory W.A.Mozarta,Stanisława Moniuszki, Józefa Świdra oraz Richarda Wagnera. Zespół nasz złożony jest z artystów wywodzących się z chórów Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej.

Dyrygentem zespołu jest absolwentka dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina-pani Barbara Hijewska. Oktawian wykonuje utwory a cappella oraz z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego. Nasz repertuar obejmuje m.in. chóry męskie z oper napisanych przez najznakomitszych kompozytorów polskich i zagranicznych, utwory o charakterze patriotycznym, religijnym i rozrywkowym.

Swoim śpiewem uświetniamy i.in obchody świąt państwowych i uroczystości kościelnych. Mamy w swoim dorobku nagranie dwóch płyt DEMO ( w tym DEMO-live) z koncertu prezentującego nasz różnorodny repertuar, płytę z najpiękniejszymi kolędami w opracowaniu Macieja Cegielskiego na chór męski oraz Oratorium Jakubowe dla upamiętnienia 500-lecia parafii św.Jakuba Apostoła na Tarchominie.