Michalici

Osiedlowa droga krzyżowa

26-06-2019

facebook twitter
Zapraszamy na osiedlową drogę krzyżową, która odbędzie się 12 kwietnia

Wszystko rozpoczęło się w 2000 roku, kiedy to obchodzono w Kościele wejście chrześcijaństwa w III tysiąclecie. Wtedy to grupa parafian z ówczesnym proboszczem zainicjowała nabożeństwo, które trwa do dzisiaj. Osiedlowa Droga Krzyżowa była nie tylko nabożeństwem gromadzącym wiernych na wspólnej modlitwie, ale przede wszystkim miała stać się publiczną ewangelizacją i świadectwem wiary. Przez kolejne lata nabożeństwom Osiedlowej Drogi Krzyżowej przewodniczyli biskupi archidiecezji warszawskiej. Trasa, którą przemierzają wierni, co roku prowadzi przez inne części Bemowa. To także okazja do modlitwy dla chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, a dzięki niej (patrząc ze swoich okien) włączają się do wspólnej modlitwy. W czasie nabożeństwa niesiony jest duży krzyż, który do kolejnych stacji dźwigają poszczególne stany i grupy parafialne. Ten widoczny znak zbawienia oświetlony zostaje przez zapalone pochodnie, które niosą nasi lektorzy. W 2018 roku Osiedlowa Droga Krzyżowa była zwieńczeniem misji parafialnych. Była to okazja do ekspiacji za grzechy, które przez dziesięć lat, nagromadziły się w naszych sumieniach.

W tym roku nabożeństwu przewodniczyć będzie Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Temat rozważań dotyczy życia apostołów i ich misji, którą zlecił im Chrystus. Autorem rozważań jest ks. Mateusz Szerszeń CSMA. Każdy uczestnik otrzyma tekst rozważań w postaci małej książeczki. Za udział w Drodze Krzyżowej uzyskać można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wspólnota parafialna z Bemowa zaprasza wszystkich, którzy chcieliby przeżyć niezwykłe nabożeństwo ku czci cierpiącego Chrystusa.

Zaczynamy 12 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 na placu kościelnym przy Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Bł. Bronisława Markiewicza 1).