Michalici

Pierwsza komunia

02-04-2020

facebook twitter
Dyrektor Wydziału odpowiada na pytania dotyczące uroczystości I Komunii Świętej. Publikujemy komunikat:

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi uroczystości I Komunii Świętej w parafiach, które zaplanowane są na maj, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej informuje, że ich celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Obecne ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na udzielenie żadnej wiążącej odpowiedzi na pytania ze strony rodziców co do terminu majowego.

Wobec zaistniałej sytuacji, księża proboszczowie w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych mogą wyznaczyć inną datę uroczystości.

Z racji na zawieszenie spotkań w parafiach, przygotowujących dzieci do I Komunii Świętej, prosimy rodziców o troskę w wymiarze katechizacji swoich dzieci w domu, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie oraz wyjaśnianie prawd wiary – stanowi to uzupełnienie katechezy szkolnej, która obecnie prowadzona jest w sposób zdalny.

ks.Łukasz Przybylski

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

 

Decyzja dotycząca nowych terminów I Komunii św. w naszej parafii zapadnie wtedy gdy pojawią się symptomy ustawania epidemii koronawirusa.

 Ks. proboszcz Kazimierz Joniec

Proboszcz