Homilia dla dzieci: Zdobyć górę z Panem Jezusem

facebook twitter

07-03-2020

Pomoce homiletyczne: obraz góry Tabor, lina spinaczkowa, buty wspinaczkowe, hak wspinaczkowy, obraz Jezusa, obraz Jezusa jako człowieka i jako Boga.

Drogie dzieci,

Co lubicie robić w wolnym czasie? (dzieci odpowiadają).
A czy ktoś z was był kiedyś górach? Jakie zdobyliście szczyty? W Polsce jest dużo szczytów np. Giewont, Rysy, itp. Aby wybrać się w góry trzeba być dobrze do tego przygotowanym. Co jest niezbędne do takiej wyprawy? Buty. Tak, są one bardzo ważne (pokazujemy buty). Jeśli mamy dobre buty to możemy bezpiecznie chodzić po górach. Kolejną ważną rzeczą jest hak (kapłan pokazuje hak). Służy on do trzymania się skały, aby nie spaść w dół. Innym niezbędnym przedmiotem jest lina. Dzięki niej możemy wspinać się do góry. Te wszystkie akcesoria są ważne i służą do wspinaczki,. Czemu o tym mówię? Ponieważ w dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy, że Pan Jezus udał się z 3 apostołami na wysoką górę Tabor. Zostawiają oni obfite i dobre jedzenie i podejmują trud zdobycia tej góry. Trud, który zostanie nagrodzony. Piotr i towarzysze zobaczą boskie oblicze Pana Jezusa i ujrzą inne, lepsze życie (zdjęcie góry Tabor). Tam na szczycie doszło do niesamowitego zjawiska. Jezus przemienił się, czyli zmienił swój wygląd. Ukazał swoją Boskość czyli przedstawił, że jest zarówno Bogiem jak i człowiekiem. Spójrzcie na obraz Pana Jezusa. Doklejam obraz Jezusa jako człowieka i jako Boga.

Dzisiaj Jezus zaprasza nas do wysiłku i do pracy nad sobą. Chce, abyśmy szli w górę swojego życia, nie byli na tym samym poziomie, ale ciągle wspinali się do góry. Chrystus chce, abyśmy jak najwięcej wymagali od siebie i przez to się rozwijali. Powinniśmy pilnie pracować w szkole, dzięki czemu będziemy posiadali rozległą wiedzę. Podejmijmy również więcej uczynków miłości, aby nasze serca były pełne miłości.

Pan Jezus dobrze wie, że często lubimy być leniwi i nie zawsze nam się chce zrobić coś wartościowego. Dlatego wzywa nas do podjęcia trudu, który przyniesie nam wiele korzyści. To jest właśnie nasza praca na czas Wielkiego Postu – iść do góry, a idąc w górę jesteśmy bliżej Boga. Amen.

Materiały do pobrania: [POBIERZ]

Podobne artykuły