Kazanie dla dzieci - Przebaczyć

facebook twitter

12-09-2020

Pomoce homiletyczne: symbol nieskończoności, niszczarka do papieru, kartki z wypisanymi  grzechami.

Drogie dzieci witam was serdecznie. Przyniosłem Wam dzisiaj pewien znak, który coś symbolizuje (kapłan pokazuje symbol nieskończoności). Jest to symbol  nieskończoności. Nie ma on początku, ani końca.  

O tym znaku mówi dzisiejsza Ewangelia. Słyszeliśmy w niej rozmowę Jezusa z Piotrem. Uczeń zadaje pytanie czy 7 razy musi przebaczać. Jezus odpowiada, że nie 7, ale  aż 77 razy czyli wiele razy, do nieskończoności. Pan Jezus zachęca nas, abyśmy zawsze przebaczali swoim nieprzyjaciołom.  Wytłumaczył nam to w przypowieści o królu i sługach. W tej historii zawinił sługa, który miał dług wobec króla. Dobry władca odpuścił mu dług. Sługa był bardzo zadowolony, ale popełnił błąd. On nie darował swojemu słudze, mniejszego długu. Gdy się o tym dowiedział monarcha  cofnął swoją decyzję i ukarał mocno swojego sługę.      

Dzisiaj natomiast chcę wam to wytłumaczyć za pomocą tego oto sprzętu. Jest to niszczarka do papieru. Mam tu przygotowane kartki z różnymi grzechami i przewinieniami. Jak komuś przebaczymy to te przewinienia zostaną zniszczone. Jeśli będziemy zawsze przebaczać to nie będziemy mieć żadnych kartek z grzechami i Pan Jezus też nam wszystkie winy przebaczy. Natomiast jeśli jakieś przewinienie komuś nie wybaczymy to i Pan Jezus nam nie wybaczy i one pozostaną. W życiu chodzi o to, abyśmy mieli tych kartek jak najmniej, a najlepiej wcale.

Drogie dzieci, Jezus prosi nas, abyście przebaczali sobie wzajemnie i darowali winy. Wtedy między nami będzie więcej zgody, dobroci i uczynności. Natomiast jeśli będziemy złem na zło reagować, to w naszym życiu będzie jeszcze więcej krzywd. Trzeba zatem starać się przebaczać, bo ta droga zaprowadzi nas do zgody i pokoju.   Poprośmy teraz Jezusa, aby pomógł nam być dla innych zawsze dobrym, życzliwym i przebaczającym, aby także nasz Ojciec z nieba mógł wybaczyć nam nasze grzechy . Amen. 

Podobne artykuły