List Moderatora Bractwa Św. Michała Archanioła

facebook twitter

26-09-2022

Droga Rodzino Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła!

29 września to szczególny dla nas dzień. Obchodzimy w Kościele święto Świętych Archaniołów. Pośród Nich naszego przemożnego Opiekuna i Obrońcę Archanioła Michała. To wspaniała okazja, aby na nowo uświadomić sobie dar Jego obecności w historii naszego życia.

 Był kiedyś taki moment  - dla każdego z nas niepowtarzalny - myślę, że doskonale go pamiętamy, w którym rozpoczęła się nasza przygoda przyjaźni tu na ziemi z Księciem Aniołów. Dla niektórych to wydarzenie związane z dzieciństwem i przekazana przez rodziców czy dziadków modlitwa. Dla innych to spotkanie z Bożym Słowem mówiącym o posłudze wysłanników Boga dla jeszcze innych to spotkania związane choćby z trwającą od kilku lat peregrynacją znaku Figury z Gargano. Każdy z nas ma swoją osobistą historię przyjaźni z Niebiańskim Opiekunem, która kiedyś się zaczęła i trwa.

W niełatwym czasie trwającej nieopodal naszych granic wojny, jeszcze trwającej epidemii czy coraz trudniejszej sytuacji codziennego funkcjonowania przychodzi moment w którym chcemy jeszcze szerzej otworzyć nasze serca na dar duchowej mocy z nieba nam ofiarowanej.

W osobie Świętego Michała Archanioła i Jego bliskości względem Boga chcemy odnaleźć prawdziwe źródło siły do podjęcia na nowo walki opowiadania się w naszym codziennym życiu po stronie Boga. Stawiania Go na pierwszym najważniejszym miejscu i głoszenia nade wszystko czynem i wyborami KTÓŻ JAK BÓG! Podejmowania na nowo walki ze złem, coraz bardziej krzyczącym i narzucającym się. W tej walce nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Jest na szczęście z nami Ten, który kiedyś podczas walki na niebie i dziś w walce naszej codzienności może wygrać – posiadając w sobie Bożą moc i nam ją ofiarując.  

Posiadając świadomość daru obecności Patrona Kościoła w naszym życiu a także świadomość wspólnoty osób poddanych Jego Opiece, osób noszących znak Szkaplerza połączmy się duchowo więzami modlitwy w tym wyjątkowym uroczystym dniu 29 września, w miejscach w których będziemy - znajdując odrobine czasu na osobistą modlitwę, a daj Boże na udział w tym co najcenniejsze – Eucharystycznej Ofierze Jezusa – Mszy Świętej.

 

Niech te więzy wspólnotowej pamięci w modlitwie wzmocnią naszą osobistą relacje przyjaźni z Niebiańskim Patronem i staną się ponadto znakiem – pięknym świadectwem naszej wiary.

 

Święty Michale Archaniele nasz przemożny Patronie i Opiekunie wspomagaj nas w walce, bądź nam obroną, opiekuj się nami, prowadź do Boga, wyproś to co potrzebne nam i tym których Tobie powierzamy. Spraw abyśmy na Twój wzór całym naszym życiem głosili KTÓŻ JAK BÓG!   

 

 

Z darem łączności w modlitwie

ks. Robert Ryndak CSMA

Moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła