Witaj, Nowy Rok

facebook twitter

01-01-2023

Pomoce homiletyczne: zegarek z kukułką, zimny ogień, plecak, obraz Matki Bożej z Jezusem na rękach.

Witam was, drogie dzieci, w Nowym Roku. Jesteśmy o rok starsi. To, co było już nie wróci: ubiegły rok przeszedł do historii. Dzisiaj, dzięki Bogu, rozpoczęliśmy Nowy 2023 rok. Po minionych dwunastu miesiącach potrafimy zrobić więcej, mamy więcej talentów i umiejętności. Przyniosłem do was zegar z kukułką (kapłan pokazuje zegar z nastawiona godzina 23:59). Gdy wczoraj wybiła godzina 24 to pojawiła się kukułka i rozpoczął się nowy miesiąc i rok. Wystrzelały fajerwerki, zimne ognie (kapłan rozpala zimny ogień). Rozpoczęło się coś nowego. Musimy się dobrze przygotować  do tego nowego roku. Przyniosłem do was plecak, a obok mam różne rzeczy. Spakujmy teraz ten plecak razem. Schowajmy różaniec, aby pamiętać o modlitwie. Kolejną rzeczą spakujmy dobrą książkę, aby mieć czas do czytania. Następną rzeczą schowajmy dobrą latarkę, aby nam oświecała drogę w ciemnościach.

Drogie dzieci, to co zrobiliśmy z plecakiem, tak samo powinniśmy zrobić  ze swoim życiem. Musimy zaplanować, co dla nas jest w życiu najważniejsze. Warto zaplanować sobie czas na modlitwę oraz naukę. Na pomoc rodzicom i na spotkanie z Jezusem w Kościele. Możecie się obawiać, że na zabawę nie starczy czasu. Jeśli dobrze zaplanujecie sobie czas to na zabawę na pewno się znajdzie.

Ostatnią rzecz jaką przyniosłem jest obraz Matki Bożej, która trzyma Jezusa na rękach. Przyglądnijmy się na ten obraz. Maryja na tym obrazie wskazuje prawą rękę na Jezusa, mówiąc, że On jest najważniejszy. Maryja nigdy nie chce zasłaniać nam Jezusa. Jak wspominamy Maryję to myślimy także o Jezusie. Dziś w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi poprośmy Matkę Bożą, aby w tym Nowym Roku zawsze wskazywała nam, że Jezus jest najważniejszy. Amen              

Podobne artykuły