Zwiastun dobrej Nowiny

facebook twitter

23-12-2023

Pomoce homiletyczne: czapka i torba listonosza, koperta z listem, obraz przedstawiający Zwiastowanie NMP.  

Witam Was, drogie dzieci, w IV niedzielę Adwentu. Już niedługo będziemy obchodzić uroczystość narodzenia Pana Jezusa czyli Boże Narodzenie. Dzisiaj przyszedłem do Was w czapce i z torbą listonosza. Listonosz jest to taka osoba, która dostarcza paczki i listy. Służy mu do tego taka oto torba, w której przechowuje listy (kapłan pokazuje torbę).  W środku mam jeden list napisany od Pana Boga z nieba.  Adresatem tego listu są wszystkie dzieci. Przeczytam Wam teraz ten oto list. Posłuchajcie proszę: ,,Drogie dzieci witam Was bardzo serdecznie. Za parę dni przyjdzie do was mój syn - Jezus Chrystus. Przygotujcie się dobrze do tego spotkania. Mam nadzieję, że dobrze Go przyjmiecie w Waszych rodzinach. Pozdrawiam  Was gorąco z nieba. Wasz Ojciec Niebieski. ‘’

W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o spotkaniu Anioła Gabriela z Najświętszą Maryją Panną. To spotkanie nazywamy Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Panny (kapłan pokazuje obraz przedstawiający zwiastowanie NMP). Matka Boża musiała być bardzo zdzwiona, gdy zobaczyła anioła. Myślę, że Wy również bylibyście zaskoczeni takim spotkaniem, gdyby anioł Was nawiedził.

Św. Gabriel był listonoszem Pana Boga, który miał przekazać ważną informacje dla Maryi. Informacja dotyczyła wybrania Maryi Panny przez Boga na Matkę Pana Jezusa. Maryję ta informacja bardzo zdziwiła i nie wiedziała co odpowiedzieć „duchowemu listonoszowi”. Po rozmowie z aniołem Maryja wypowiedziała piękne słowa ,,Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Są to słowa, które mówią nam o zaufaniu do Boga przez Maryję . 

Drogie dzieci, w dzisiejszej Ewangelii Bóg chce nas zaprosić do bycia mu posłusznym w tym, co do nas mówi. Ważne w życiu jest, abyśmy byli posłuszni tym, kogo kochamy. Warto być posłusznym swoim rodzicom, nauczycielom. Często, dzieci może Wam się zdawać, że rodzice Wam rozkazują albo Was ograniczają. Jednak w głębi serca wiemy, że mają rację. Pamiętajmy, że posłuszeństwo Bogu, rodzicom i nauczycielom się opłaca, gdyż chcą dla Was jak najlepiej. Zatem dla własnego dobra należy słuchać Boga, przestrzegać przykazań Bożych oraz czynić dobro wobec wszystkich kogo spotkamy. Amen.  

Podobne artykuły