List Moderatora Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła

facebook twitter

25-09-2023

„Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, odkupieni życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, a przez chrzest staliśmy się świątynią Ducha Świętego. Uproś nam łaskę wierności, byśmy tej godności w sobie strzegli, nawet w najcięższych pokusach szatańskich. W Tobie, święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Obrońcę”.

Droga Rodzino Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła!

Za kilka dni, 29 września, po raz kolejny przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Patronalną ku czci Świętego Archanioła Michała. To doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność Bogu za dar archanielskiej obecności w naszym życiu. To także sposobność, aby uświadomić sobie na nowo potęgę Bożego działania wstawienniczej obecności Patrona Kościoła w walce, która nieustannie toczy się w naszej codzienności.

Bardzo potrzebujemy pomocy z nieba, by wybierać i stawać po stronie dobra i przeciwstawiać się temu co złe. Nosząc na sobie znak Szkaplerza i codziennie wzywając w modlitwie Księcia Aniołów miejmy duchową pewność Jego archanielskiej obecności.

Złączmy się duchowo w tym czasie uczestnicząc w Eucharystii i okolicznościowych spotkaniach modlitewnych zarówno z miejscem objawień na Gargano we Włoszech jak i z wieloma miejscami w naszej Ojczyźnie, gdzie przyzywamy wstawiennictwa Świętego Michała Archanioła.

Niech siła naszego wiernego trwania na modlitwie w tym szczególnym czasie wzmocni naszą wiarę, utwierdzi naszą nadzieje i rozpali na nowo miłość do Boga i Boga w drugim człowieku.

Niech Archanioł Święty Michał wyprosi dla nas i tych, których Mu w sercu polecamy najcenniejszy dar jakim jest oddanie się całkowite Boga i pełnienie Jego świętej woli wobec każdego z nas w codziennym życiu, które jest pielgrzymowaniem ku niebu. Obyśmy się tam wszyscy spotkali.

 

Z darem pamięci i łączności w modlitwie

 

Ks. Robert Ryndak CSMA
Moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła

 

Miejsce Piastowe 2023 r.

Podobne artykuły