Michalici

Artystyczne drogi krzyżowe o pokój.

22-03-2022

facebook twitter
Krótka relacja z artystycznych Nabożeństw Drogi Krzyżowej, które odbyły się w naszej parafii dnia 18 marca o godz. 17:00 i 20:00.

Godz 20:00

W miniony piątek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 20 modliliśmy się o pokój na Ukrainie.

Drogę Krzyżową przygotowała młodzież Oazowa i przedstawiciele Domowego Kościoła. Szczególnie wzruszającym akcentem były słowa przesłane przez Ivana znajomego ks. Kamila z Ukrainy który w ten sposób zwrócił się do zebranych na modlitwie.

Drodzy Przyjaciele Polacy!

Nasz Pan Jezus Chrystus poświecił się na krzyżu aby ludzkość mogła na nowo przemyśleć swoje życie, swoje wartości życiowe, sens swojego życia. Dziś Ukraina i naród ukraiński są podobni do Chrystusa na krzyżu. On został ukrzyżowany aby cały świat przemyślał swoje życie, aby żałował za grzechy i powrócił na drogę Bożą którą Chrystus pokazał umierając na krzyżu. Dziś Chrystus umiera po raz kolejny z narodem ukraińskim na drzewie krzyża.

Wiara daje nam siłę i nadzieje ze tak jak On umarł i zmartwychwstał tak będzie i z moim narodem. Zmartwychwstanie do nowego życia. W imieniu swoim i mojego narodu, dziękuje za wszystko co robicie dla nas. Dziękuje za wasze serce i codzienne modlitwy. Wiem ze dziś na drodze krzyżowej prosiliście o pokój. Mam nadzieje ze po naszym wspólnym zwycięstwie nad siłami demonicznymi spotkamy się aby wspólnie podziękować Panu za dar wolności i razem dane nam będzie świętować. Dziękuje i proszę o Waszą modlitwę.

Ivan

Pokój. Tym słowem symbolicznie zakończyła się droga krzyżowa.

Napis wykonany z zapalonych świec miał symbolizować światło którym jest każdy z nas. Jesteśmy dla innych źródłem światła. Zapalamy się wzajemnie by nieść pokój i zgodę.

Autor tekstu: ks. Kamil Kędzior CSMA

Zdjęcia: Bernard Rozen

 

Godz. 17:00

Kontynuujemy artystyczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla naszych najmłodszych parafian, które odprawiamy w każdy piątek o godz. 17:00. Nabożeństwo, które odbyło się 18 marca miało szczególny charakter, gdyż łączyliśmy się we wspólnej modlitwie o pokój na Ukrainie. Prosiliśmy, aby owoce zbawczego czynu Chrystusa, które przyniosły pokój i pojednanie dla całego świata objawiły się również w sytuacji za naszą wschodnią granicą.

Pomocą w przeżywaniu tego nabożeństwa stał się teatr cieni w wykonaniu naszych nieocenionych ministrantów, scholanek, rodziców oraz młodzieży zaangażowanej w życie parafialne. Nad tą artystyczną formą czuwał zespół duszpasterski z ks. Krystian Rosada i s. Diana Ewa Jonczyk na czele oraz wraz z rodzicami naszych młodych aktorów i przedstawicielami wspólnoty Kościoła Domowego.

Wyświetlane obrazy ukazywały nam różne wymiary dobra, prawdy i piękna, które Pan Bóg raczył udzielić narodowi ukraińskiemu a które obecnie są zagrożone poprzez działania wojenne.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną artystyczną drogę krzyżową o godz. 17:00 w naszej parafii.

Autor tekstu: ks. Emil Kurek CSMA

Autor zdjęć: Andrzej Chęć