Michalici

Awanse ministranckie

04-11-2020

facebook twitter
Podczas Mszy Świętej w pierwszy czwartek listopada ministranci z naszej parafii zostali wprowadzeni w wyższe stopnie posługi.

"Wszechmogący Boże, wysłuchaj nasze modlitwy i w swojej łaskawości pobłogosław tych, którzy chcą odbyć kolejny etap formacji służby liturgicznej. Spraw, aby ministranci szczerze podjęli wysiłek zrozumienia bogatej symboliki liturgicznej oraz chętnie podejmowali właściwe im funkcje. Niech dzięki Twemu błogosławieństwu wypełniają gorliwie i z pokorą powierzone im zadania w zgromadzeniu liturgicznym. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen".

Pierwszy czwartek listopada to długo wyczekiwany dzień dla Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 18:00 trzech chłopców oficjalnie zakończyło okres kandydatury i zostało przyjętych jako ministranci choraliści. Natomiast dla ich starszych kolegów był to dzień promocji ministranckiej, czyli wprowadzenia w wyższe stopnie posługi.

Powyższe błogosławieństwo, to specjalna modlitwa Kościoła wypowiadana przez usta kapłana, w której prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla tych, którzy zostali wezwani do tak zaszczytnej służby. Otoczmy naszą życzliwą pamięcią modlitewną tych chłopców, którzy w ten dzień przeżywali swoje święto. Prośmy, aby potrafili podjąć owocną współpracę z łaską Bożą z której pomocą kształtują swoje młode umysły i serca na wzór samego Chrystusa.