Michalici

B9 Boża Dziewiątka - październik

01-10-2021

facebook twitter
1 października rozpoczęliśmy formację pierwszo-piątkową B9, czyli Boże obietnice związane z praktyką pierwszych dziewięciu piątków miesiąca. Jest to przestrzeń formacji szczególnie dedykowana dla dzieci i młodzieży.

Z czym kojarzy się nam odgłos bijącego serca? Co trzeba zrobić, aby je usłyszeć? Co to znaczy „usłyszeć Serce Jezusa”? Postawiliśmy sobie te pytania (na naszym pierwszym spotkaniu), koncentrując nasz wzrok na gorejącym, pulsującym miłością sercu Pana Jezusa. Zarówno ciekawy challenge, jak i eksperyment ze stetoskopem pokazały nam, że to nie takie proste, aby usłyszeć delikatny odgłos bijącego serca. W tym celu wszyscy musieliśmy stworzyć przestrzeń idealnej ciszy. Z drugiej strony challenge pozwolił nam zobaczyć, na jakie przeszkody natrafiamy, kiedy chcemy usłyszeć coś ważnego.

Usłyszeć bijące Serce Pana Jezusa, to zaprzyjaźnić się z nim. Pokazuje nam to wyciągnięta dłoń Chrystusa, która daje nam Swoje Serce i zaprasza do bliskości i zażyłości z Nim.

Jak to zrobić? Zapraszamy na kolejne pierwsze piątki miesiąca. Widzimy się już 5 listopada. Formacja B9 pogłębi i uwrażliwi nas na dar miłości płynącej z Serca Jezusowego.

Konkurs – B9

Dla tych, którzy chcą odpowiedzieć na zaproszenie do relacji z Chrystusem poprzez formację B9 przygotowaliśmy 9 atrakcyjnych nagród. Uzupełnione książeczki pierwszopiątkowe umożliwią udział w losowaniu. Rozstrzygnięcie konkursu 3 czerwca 2022 r.

Zdjęcia wykonał Bernard Rozen