Michalici

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej

17-08-2021

facebook twitter
W niedzielę 12 września papieski wysłannik będzie przewodniczył uroczystości beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dużymi krokami przybliżamy się do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia; 28 sierpnia będzie comiesięczny dzień modlitwy o błogosławione owoce beatyfikacji a 3 września rozpoczniemy nowennę. Przypominamy, że w tym dniu (12 września) nie będzie w naszym kościele mszy świętych o godz. 11.30 i 13.00, aby umożliwić przeżywanie tych ważnych chwil za pomocą mediów.
Intencje mszalne zostaną odprawione w innych godzinach tego samego dnia.

Specjalnie na tę okazję skomponowane zostały hymny ku czci nowych błogosławionych. Pozostał już tylko miesiąc, by ich się nauczyć i włączyć we wspólny śpiew, niezależnie od tego, gdzie wtedy będziemy.

Oba hymny – teksty i nuty, a także nagrania mp3 można znaleźć można na stronie beatyfikacyjnej pod adresem beatyfikacja.info

“Na trudne czasy – Prymasa Tysiąclecia – ojca i pasterza Opatrzność nam dała” – to słowa hymnu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Pieśń zostanie uroczyście odśpiewana tuż po tym, jak legat papieski, kard. Marcello Semeraro, promulguje papieski dekret beatyfikacyjny tuż po rozpoczęciu Mszy św. 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Hymn pt. “Soli Deo” skomponowali bp Józef Zawitkowski i ks. prałat Wiesław Kądziela w październiku 2019

Więcej o tym hymnie >>

 

“Błogosławiona Matko Niewidomych” – to hymn powstały specjalnie na beatyfikację Matki Elżbiety Róży Czackiej. W refrenie hymnu słyszymy “bądź światłem na naszych drogach, nasza Matko, módl się za nami”. – To ciągłe wołanie do matki, aby już jako błogosławiona była naszym przewodnikiem – mówi s. Damiana Laske FSK, autorka tekstu.

Hymn pokazuje matkę Czacką jako założycielkę zgromadzenia oraz dzieła Lasek, które tworzą pracownicy, siostry i niewidomi. Słowa pieśni, którą zatytułowano “Błogosławiona matko niewidomych” mają podwójny wymiar, ponieważ matka Czacka, to nie tylko przewodniczka osób niewidomych na ciele, ale również niewidomych na duchu.

Więcej o hymnie >>

Pełny tekst artykułu po kliknięciu tutaj.