Michalici

Biblijna Akademia Najmłodszych 2024 r.

11-05-2024

facebook twitter
Już po raz drugi nasza parafia włączyła się w Konkurs biblijny. W zeszłą niedzielę miało miejsce jego rozwiązanie i nagrodzenie zwyciężców.

Konkurs trwał od 1 października 2023 roku (1. seria pytań) do 24 marca 2024 roku (2 seria pytań). Miał charakter archidiecezjalny, chociaż realizowany był w parafiach. Polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań testowych dotyczących znajomości tekstu ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę.
Celem konkursy było pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego, szczególnie Ewangelii Mateusza, aktywizacja dzieci gromadzących się na niedzielnych Mszach św. w parafiach, zaangażowanie i integrowanie rodzin wokół problematyki duszpasterstwa biblijnego oraz pogłębienie osobistej relacji uczestników konkursu z Panem Bogiem.
W tym roku wzięło udział 150 dzieci uczęszczających na msze święte o godz.10.00 i 11.30. 

I miejsce zdobyli: Aleksandra Banasik, Urszula, Januszewska, Laura Mączyńska i Eliza Mączyńska
II miejsce:Natalia Wysocka, Anna Stanisławska, Zuzanna Kakowska
III miejsce: Zuzanna Jędral, Dorota Dubaniewicz, Dawid Dubaniewicz

Finał odbył się 11 maja 2024 o  godz. 10.00  w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Pod opieką S. Dawidy Ryll i S.Felicjany Tkaczyk wzięły w nim udział :Natalia Wysocka, Dorota Dubaniewicz i Anna Stanisławska. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Dziękujemy S. Dianie Jonczyk i S. Felicjanie Tkaczyk za poprowadzenie konkursu.
Dziękujemy księdzu Proboszczowi Kazimierzowi Joniec za ufundowanie i wręczenie nagród i dyplomów oraz ks. Jakubowi Kasprzyckiemu za udostępnianie pytań konkursowych, oraz za z ks. Grzegorzowi Flisowi za pomoc w koordynacji konkursu.