Michalici

"Boże, powiedz mi, kim jestem?"

20-11-2021

facebook twitter
W piątek 19 listopada w naszej parafii rozpoczął się weekend powołaniowy pod hasłem „Boże, powiedz mi, kim jestem”?

Kim jestem? Kim chciałbym być? To pytanie często nurtujące młodych ludzi, szczególnie tych stojących przed życiowymi wyborami. Odpowiedzi należy szukać we własnych talentach, zdolnościach, ale trzeba je także zadać Bogu. To On bowiem zna nas lepiej, niż my samych siebie. On pragnie naszego szczęścia, które wypływa z pełnienia Jego Woli.

To właśnie była myśl przewodnia warsztatów biblijnych, które odbyły się w piątek  19 listopada w salce oazowej. Poprowadził je ks. Grzegorz Sprysak CSMA – dyrektor michalickich szkół w Markach. Na podstawie różnych zadań, które mieli wykonać uczestnicy pokazał on jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają różne autorytety, które sami nieświadomie obieramy. Szukamy w nich informacji o naszej tożsamości, a są to bardzo często tylko trendy kreowane przez media społecznościowe. W głębi serca wiemy jednak, że najważniejsze są takie wartości jak prawdziwa miłość, czy wiara, które powinny nami kierować. To one każą nam szukać odpowiedzi w Słowie Bożym, a nie w ludzkich przekonaniach i stereotypach.

Spotkanie to rozpoczęło weekend powołaniowy w naszej parafii, który poprowadzą ks. Jarosław Witkowski – referent powołaniowy naszego Zgromadzenia i klerycy z Krakowa – kl. Martin Piechuła i kl. Mateusz Świtek. Jest to okazja dla młodych ludzi, by przyjrzeć się temu na jaką drogę życia Bóg mnie powołuje, by zadać Mu pytanie „Kim jestem”? Módlmy się także, by Bóg wzbudził w ich sercach powołanie do życia zakonnego i kapłańskiego, by nie zabrakło robotników winnicy Pańskiej.

 
fot. Aleksandra Wnuczek