Michalici

Domie Boży i bramo niebios – Spotkanie formacyjne „B9 – Boża Dziewiątka”

25-02-2023

facebook twitter
Lutowa „Boża Dziewiątka”, czyli nasze kolejne spotkanie formacyjne koncentrujące się wokół praktyki pierwszych piątków miesiąca, już za nami.

Tym razem podjęliśmy tematykę duchowości „Małej Tereski”

Św. Tereska od Dzieciątka Jezus pomogła nam zdobyć kolejny szczyt świętości i zrozumieć, dlaczego Serce Pana Jezusa jest Domem Bożym i bramą niebios.

Rozpoczęliśmy od zapoznania się z życiorysem naszej przewodniczki. Wszystkich nas ujęło jej wielkie pragnienie bycia bliżej Pana Jezusa, które postanowiła realizować na drodze życia zakonnego obranego w tak młodym wieku. Następnie z pomocą naszych małych artystów zobaczyliśmy układ choreograficzny ukazujący najważniejsze rysy duchowości św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

Druga część spotkania była komentarzem do zaprezentowanego układu, który został wzbogacony o słowa świętej siostry zakonnej wyjaśniające „małą drogę do świętości”. Usłyszeliśmy, jak realizowanie codziennych uczynków miłości może stać się odpowiedzią na pragnienie Serca Pana Jezusa, aby stać się naszym domem i bramą do nieba.

Z Panem Jezusem spotkaliśmy się podczas kolejnej a zarazem najistotniejszej części każdej „Bożej Dziewiątki”, czyli Eucharystii.

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy „B9” otrzymali karty z wizerunkiem św. Tereski od Dzieciątka Jezus wraz ze specjalnym zadaniem. Dotyczyło ono praktycznego wejścia na „małą drogę” do świętości poprzez drobny czyn wykonany z wielką miłością do Pana Jezusa.

Na zakończenie dla wytrwale gromadzących kolejne wpisy w „B-dziewiątkowych” książeczkach dokumentujących kolejne spowiedzi, było coś ekstra. Była to drobna dawka dodatkowej motywacji do trwania na pięknej drodze praktyki pierwszych piątków miesiąca – loteria z nagrodami.

Serdecznie dziękujemy zespołowi duszpasterskiemu, który włączył się w organizację tego pierwszopiątkowego wieczoru. Obok głównych koordynatorów – ks. Krystiana Rosady CSMA, ks. Emila Kurka CSMA dziękujemy s. Dianie Jonczyk CSSMA za czuwanie nad stroną artystyczną i włączenie w to dzieło połączonych siły bielanek i scholanek wraz z ich rodzicami.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Andrzej Chęć