Michalici

Drodzy Parafianie!

11-12-2021

facebook twitter
Słowo Księdza Proboszcza na nowy tydzień duszpasterski.

Drodzy Parafianie!

Serdecznie dziękuję za dotychczasowy udział w roratach i nadal zapraszam każdego, kto jeszcze do tej pory nie znalazł czasu. O oprawę liturgiczną proszę poszczególne wspólnoty: w poniedziałek – Bractwo Adoracyjne; we wtorek – Odnowa w Duchu Świętym; w środę – młodzież; w czwartek – Służba Liturgiczna Ołtarza; piątek – dzieci; sobota – Żywy Różaniec i Domowy Kościół.

W środę 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam w tym dniu na dodatkową Mszę św. w Godzinie Łaski o godz. 12.00. Matka Boża objawiając się we Włoszech w swoje święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 roku powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Natomiast w sobotę (11 grudnia) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. To bardzo ważny czas w życiu każdego z osobna i całej parafii, to zatrzymanie się w obliczu Chrystusa i spojrzenie na swoje życie. To refleksja nad tym, co było dobrego, a co trzeba zmienić, to modlitwa a także zanurzenie w tajemnicy Bożej. Rekolekcje poprowadzi posługujący przed laty na Bemowie ks. Stanisław Bożętka, michalita.

Spowiedź przed świętami:

• podczas rekolekcji – pół godziny przed i podczas każdej nauki;

• możemy – jak zawsze - korzystać z sakramentu pokuty podczas codziennych Mszy św. i wieczorem od godz. 21.00 – 22.00;

• chorych, samotnych i tych którzy nie mogą wyjść z domu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie przez cały Adwent.

Prosimy by nie odkładać duchowego przygotowania na Boże Narodzenie na sam koniec, aby nie narażać się na duże skupiska osób i zarażenia się wirusem.

Nowe obostrzenia, które już zostały podane w mediach to: od 1 grudnia kościoły mogą być zapełnione w 50 procentach (do tej pory było 75 proc.) – osoby zaszczepione nie są uwzględniane w tych limitach. W uroczystościach, takich jak wesela, komunie czy konsolacje może uczestniczyć maksymalnie 100 osób (do tej pory było to 150 osób). Życzę błogosławionego czasu i potrzebnego zdrowia.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA