Michalici

Drodzy Parafianie!

20-06-2023

facebook twitter
Słowo Księdza Proboszcza na kolejny tydzień duszpasterski.

Drodzy Parafianie!

Dobiega końca rok szkolny 2022/23. Dziękujemy dobremu Bogu za tak wiele łask, które zsyłał na dzieci, młodzież i na nas wszystkich. Serdecznie zapraszam na Mszę św. dziękczynną, która zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00. Nich nie zabraknie na niej nikogo: uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, katechetów. Jest za co Stwórcy dziękować: za piękny świat i za zdobytą wiedzę, zdrowie, przyjaźnie, spotkania, ciekawe wydarzenia... Wiele wydarzyło się też w tym roku we wspólnocie parafialnej. Nie starczyło by miejsca w gazetce, żeby wszystko opisać. Wspomnę tylko o całorocznych przygotowaniach a potem uroczystościach pierwszych komunii i bierzmowania, mszach niedzielnych dla dzieci w Kaplicy Aniołów z piękną oprawą muzyczną, pierwszych piątkach i „Bożej Dziewiątce”, konkursach biblijnych, zbiórkach ministranckich i spotkaniach oazowych, wyjazdach na rekolekcje, wycieczki, turnieje sportowe itp. itd.

Dziękuję wraz z wami Panu Bogu za wszystkie wydarzenia Roku Liturgicznego łącznie z ostatnimi uroczystościami, którymi były: jubileusze - Żywego Różańca i kapłański, prymicje, Boże Ciało wraz z oktawą, Nabożeństwo Fatimskie.

Chcę dziś szczególnie podziękować naszej Liturgicznej Scholii Dorosłych za dziesięć lat pięknego wielbienia Pana, za każdą oprawę muzyczną Mszy świętych, za każdy koncert, Tridua Paschalne, uroczystości, które na pewno nie były by tak piękne i głębokie bez waszego śpiewu i zaangażowania. Dziękuję za waszą ciężką pracę (wiem, że to pasja ale też ciężka praca), za ofiarowany czas, za to że jesteście. Niech ten jubileusz dziesięciolecia doda wam skrzydeł, żebyście nadal, tak jak do tej pory z radością śpiewali na szczęść Pana w naszej Maryjnej, anielskiej świątyni i tam gdzie aniołowie was zaniosą. Abyście obchodzili kolejne coraz większe jubileusze. Plurimos annos…

Ze względu na to, że jest to ostatni numer gazetki przed wakacjami już dziś życzę wszystkim wspólnotom, parafianom młodszym i starszym: odpoczynku, udanych urlopów. Także kapłanom i siostrom zakonnym, którym z serca dziękuję za całoroczny trud. O zmianach personalnych, które co rok przeżywamy, będę informował podczas ogłoszeń duszpasterskich.

Na koniec pozwolę sobie zacytować ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego, który w sposób poetycki opisywał przed laty szlaki odpoczywającego na Mazurach św. Jana Pawła II. Nawiązują one do ojczystych dziejów, literatury i polskiej przyrody.

... To wsiądę z Tobą, Piotrze, do łodzi.

Swoją barkę pozostawię na brzegu.

Dziś popłyniemy już razem,

jeziorem Białym, na Wyspę Kormoranów,

Wigrami do kamedułów,

do Krzywego i Leszczewa, do Milewskich.

Dwa tysiące lat czekali tu, na Piotra! ...

... A pamiętasz Rybaku Czarną Hańczę?

Przez Ciebie zakochała się

w Czarnym Stawie,

a Ty wypuściłeś wiosło,

bo stamtąd powołał Cię Pan:

Pójdź za Mną!

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA