Michalici

Drodzy Parafianie!

09-12-2023

facebook twitter
Słowo Księdza Proboszcza na II tydzień Adwentu.

Przedstawiam plan na najbliższy czas, abyśmy jak najlepiej przeżyli ważny okres w życiu Kościoła i naszej parafii:

RORATY - poranne Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Liturgię przygotowują wspólnoty: w poniedziałek – Bractwo Adoracyjne; we wtorek – Odnowa Ducha św.; w środę – młodzież; w czwartek – Służba Liturgiczna Ołtarza; piątek – dzieci; sobota – Żywy Różaniec i Domowy Kościół. W środę zapraszamy do udziału w roratach szczególnie młodzież, a w piątek dzieci (w tych dniach zapraszamy na pączki i kakao). Kolejna Msza św. po roratach (bez kazania) o godz. 8.00.

OPŁATKI WIGILIJNE są do nabycia: w niedziele – przy wejściu do kościoła; w dni powszednie – w zakrystii i na furcie domu zakonnego (nie są zanoszone do mieszkań parafian). Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą Eucharystyczną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne. Proszę, aby pomyśleć też o osobach, które nie mogą wyjść z domu - o swoich bliskich, sąsiadach, mieszkańcach tej samej klatki czy bloku.

REKOLEKCJE AWENTOWE w naszej parafii rozpoczynają się 16 grudnia (sobota) o godz. 18.00. i potrwają do wtorku, 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Jan Juszko, michalita z Białorusi. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. W poniedziałek i wtorek o godz. o godz. 6.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Na zakończenie (we wtorek) składać będziemy ofiary jako wyraz naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście za jego posługę.

SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA: 1) możemy – jak zawsze - korzystać z sakramentu pokuty podczas codziennych Mszy św. i wieczorem od godz. 21.00 – 22.00; 2) podczas rekolekcji – przed i w trakcje mszy; 3) chorych, samotnych i tych którzy nie mogą wyjść z domu prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii przez cały Adwent (można zgłaszać telefonicznie – 22 638 24 58 lub e-mailowo proboszcz.bemowo@michalita.pl - podając adres i nr telefonu); Prosimy by nie odkładać duchowego przygotowania na Boże Narodzenie na sam koniec.

NOWENNA DO DZIECIĄTKA JEZUS – od 16 - 24 grudnia: w dni powszednie po Mszy wieczornej, w niedziele o 17.30, ostatni dzień nowenny (24 grudnia) po mszy roratniej.

CARITAS PARAFIALNA rozprowadza wigilijne świece „Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zbiórka ofiar dla osób ubogich z naszej parafii będzie w niedzielę 17 grudnia.

PASTERKA – Msza św. tzw. pasterska o północy (godz. 24.00) sprawowana przez wszystkich kapłanów pod przewodnictwem proboszcza.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023/24 tzw. Kolęda będzie przebiegać tradycyjnie tzn. ministrant zapuka do każdych drzwi Parafian, kapłan wejdzie do tego mieszkania, gdzie zostanie zaproszony.

Życzę błogosławionego czasu rekolekcji.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA