Michalici

Drodzy Parafianie!

24-12-2023

facebook twitter
Słowo Księdza Proboszcza na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk, jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni, Kaplicy Aniołów i uroczystą oprawą świąt: Księżom, Siostrom Michalitkom i Parafianom. Dziękuję za cały adwentowy wysiłek przygotowań: za udział w roratach, rekolekcjach i Nowennie do Dzieciątka Jezus. Było Was, Kochani na roratach bardzo dużo. Wirusy i inne trudności nie oddaliły nas od Pana Boga, wręcz przeciwnie, jesteśmy odważniejsi niż choćby dwa… trzy… lata temu.
Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzę wraz ze Współbraćmi i Siostrami Michalitkami żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA