Michalici

Droga Krzyżowa - rodzina w cieniu krzyża

04-04-2023

facebook twitter
Relacja z nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla najmłodszych z 17 marca.

Rozważanie Męki Pańskiej przy stacjach Drogi Krzyżowej, to jedno z nabożeństw bez którego nie wyobrażamy sobie owocnego przeżycia czasu pokuty i nawrócenia, jakim jest Wielki Post. Dowód największej miłości, jaką obdarzył nas Pan Jezus motywuje nas do przeżywania codzienności w świetle tejże tajemnicy. 

Podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej w  piątek, 17 marca o godz. 17:00 pochyliliśmy się nad tym, jak Zbawczy Czyn Pana Jezusa inspiruje miłość rodzinną i wspiera budowanie naszych wspólnot domowych. 

W tym spotkaniu modlitewnym nie zabrakło artystycznych środków wyrazu pomocnych do zaangażowania całej naszej istoty w przeżywanie pasyjnych misteriów. Takie środki ekspresji jak pantomima, piękny śpiew, powaga czytanego tekstu, gra aktorska, muzyka czy animacje piaskowe pozwoliły nam doświadczyć, jak wielkim darem jest, miłość Pana Jezusa, która wyraża się w ofierze krzyża.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Słowa wdzięczności kierujemy do s. Diany Jonczyk CSSMA za czuwanie nad stroną artystyczną oraz do rodzin dzieci i młodzieży, którzy tworzą nasze grupy parafialne, szczególnie dziecięcą scholę, Oazę Dzieci Bożych i ministrantów. Cieszymy się, że nie brakuje im zaangażowania i odwagi, aby tworzyć piękno przestrzeni spotkania z Panem Bogiem w naszej świątyni. Dziękujemy ks. Krystianowi Rosadzie CSMA za koordynowanie strony multimedialnej, prezentację wraz z muzyką, opracowanie tekstów rozważań i artystyczną inicjatywe ubogacenia naszej modlitwy oraz bratu Błażejowi Kucowi CSMA za wszelkie wsparcie. 

Zdjęcia: Andrzej Chęć i ks. Emil Kurek CSMA