Michalici

Duchowe przygotowanie do beatyfikacji

24-08-2021

facebook twitter
28 sierpnia kontynuujemy w naszej parafii drugi etap przygotowań na uroczystość beatyfikacji Stefana Kardynała wyszyńskiego.

28 sierpnia, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą. Po niej różaniec z rozważaniami inspirowanymi myślą Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Apel Jasnogórski. Będzie to kolejny dzień modlitwy, która przygotowuje naszą wspólnotę parafialną na beatyfikację, która już 12 września.

 

Główne uroczystości odbędą się w warszawskiej archikatedrze. Poniżej transmisja:

W sierpniu w archikatedrze warszawskiej, ostatniej z cyklu comiesięcznych Mszy świętych przed beatyfikacją będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz a do koncelebry zostali zaproszeni kapłani wyświęceni przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego. 

W nawiązaniu do daty rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia 28 dzień miesiąca to od lat dzień modlitwy przy grobie kard. Stefana Wyszyńskiego w stołecznej Archikatedrze. Najpierw modlono się o jego beatyfikację, a od listopada 2019 roku trwa przygotowanie pastoralne i modlitwa o owoce beatyfikacji. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.