Michalici

Dzień modlitwy i pomocy misjom

04-01-2023

facebook twitter
6 stycznia darem duchowym i materialnym wesprzemy misjonarzy.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w kościołach w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na potrzeby misyjne. Tego dnia obchodzony jest bowiem w naszym kraju także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Obecnie w 97 krajach świata pracuje ponad 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski. Wśród nich są także świeccy.

Chcemy - jako rodzina michalicka - wraz z całym Kościołem w Polsce włączyć się we wspólną pomoc (duchową i materialną) wszystkim misjonarzom i misjonarkom, którzy „budują wspólnoty wiary swą modlitwą, przepowiadaniem słowa Bożego, cierpieniem i zaangażowaniem w dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego”. Równocześnie nie zapominamy o naszych współbraciach, którzy głoszą Chrystusa wśród różnych narodów, pełniąc gorliwie swą misję, mimo trudności, przeszkód i problemów, różnic kulturowych niekiedy niezrozumienia, odrzucenia lub wyraźnej wrogości świata.

Poniżej znajduje się również plakat z numerem konta na który możemy przesyłać ofiary bezpośrednio wspierające michalickie misje i misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom wspomagającym to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać!

NUMER KONTA DO WPŁATY NA MISJE:
15 1020 1042 0000 8102 0337 0723