Michalici

Grudniowa "Boża Dziewiątka" - relacja

03-12-2021

facebook twitter
Za nami grudniowe spotkanie „B9 - Bożej Dziewiątki”. Publikujemy krótką relację.

Tym razem przed naszymi młodymi parafianami stanęło dodatkowe zadanie: zjawić się w kościele już o godz. 6:00 rano! Wielu z nich ta sztuka się udała i serdecznie im tego gratulujemy.

Nasze trzecie już spotkanie odbyło się jako wstęp do piątkowej Mszy Świętej roratniej, która to – jak to jest zwyczajem tej parafii – gromadzi dzieci i młodzież. Jego tematem była przyjaźń św. Małgorzaty Alacoque i Pana Jezusa. Poznaliśmy również nieco historii tej, za przyczyną której Pan Jezus zechciał objawić nam tajemnice Swego Boskiego Serca.
Aby ten temat zrealizować sięgnęliśmy po środki wyrazu znane z rzeczywistości teatralnej, takie jak pantomima oraz dialog sceniczny. Nasze młode aktorki: Gabrysia, Ela i Lila pomogły nam doświadczyć kolei życia św. Małgorzaty, jej niełatwego dzieciństwa oraz klasztornego posługiwania.

Z serca dziękujemy Siostrom Michalitkom, szczególnie Siostrze Dianie Jończyk CSSMA, która zatroszczyła się o stroje dla aktorek, jak również czuwała nad koordynacją sceniczną.

Nie zabrakło również kompilacji muzyczno-filmowej, której celem było ukazanie niezwykłości objawień św. Małgorzaty i tego, jak rzutowały one na jej życie zakonne.

Kolejnym punktem był „wywiad ze św. Małgorzatą”, która opowiedziała nam o sensie praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz uchyliła rąbka tajemnic swoich objawień i przyjaźni z Panem Jezusem.

Na koniec ks. Krystian i ks. Emil poruszyli trudny temat zadośćuczynienia i wynagrodzenia. Tę trudną teologiczną prawdę „opakowali” w bardziej zrozumiałe myśli i zaprezentowali nam jako - nomen omen - prezent. Dokładnie tak – prezent, dar miłości, który ofiarujemy, aby sami będąc obdarowanym móc dalej obdarowywać.

Zdjęcia wykonał: Bernard Rozen