Michalici

Hołd należny złóżmy Panu, Królowi Aniołów!

01-10-2022

facebook twitter
Odpust parafialny w uroczystość św. Michała Archanioła. 29 września wraz ze wszystkimi chórami aniołów oddawaliśmy w naszej parafii należną cześć i uwielbienie Dobremu Bogu.

29 września Kościół na całym świecie uwielbia Boga za dzieło stworzenia „rzeczy niewidzialnych”, czyli przedziwnego świata istot duchowych, które towarzyszą naszemu istnieniu a w sposób szczególny dziękuje za trzech świętych Archaniołów: Rafała, Michała i Gabriela. Nie mogło być inaczej, aby w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów, w której posługują siostry, bracia i księża ze Zgromadzeń Świętego Michała Archanioła ten hołd nie wybrzmiał z całą mocą.

Uroczystości odpustowe w naszej parafii rozpoczęły się uroczystą Eucharystią o godz. 18:00, której przewodniczył ks. Adam Żurad CSMA, proboszcz michalickiej parafii w Markach-Strudze. On też skierował do nas Słowo Boże, którego nagranie zamieszczamy poniżej.

Moc archanielskiego oddziaływania na Kościół Powszechny uzmysłowił nam inny, piękny moment tejże liturgii. Nasza wspólnota parafialna stała się świadkami ponowienia profesji zakonnej, przez brata Błażeja Michała Kuca, który w ślad za swoim potężnym patronem z niebieskich sfer w znaku konsekracji zakonnej, zobowiązał się do świadczenia swoim życiem, że nie ma niczego ważniejszego nad Boga.

Zwieńczeniem uroczystości odpustowych była procesja wokół naszej świątyni, podczas której wraz ze wszystkimi chórami aniołów oddawaliśmy Bogu hołd uwielbienia śpiewem koronki anielskiej.

Na koniec zamieszczamy słowa podziękowania wygłoszone przez ks. proboszcza Kazimierza Jońca CSMA:

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Bernard Rozen