Michalici

Jubileuszowa Droga Krzyżowa

01-04-2021

facebook twitter
26 marca po Mszy Świętej wieczornej w naszej świątyni odprawione zostało specjalne nabożeństwo wpisujące się w obchody 100-lecia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

26 marca, po Mszy św. o godz. 18.45, w dniu kiedy w minione lata odprawialiśmy Osiedlową Drogę Krzyżową modliliśmy się Jubileuszową Drogą Krzyżową, dziękując za 100 lat Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.

Nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA. O oprawę artystyczną wydarzenia zatroszczył się ks. Krystian Rosada CSMA wraz z Siostrami Michalitkami, młodzieżą oraz przedstawicielami grup parafialnych (Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Liturgiczna Służba Ołtarza).

Autorem refleksji pasyjnych był ks. Jan Seremak CSMA. Jego rozważania zaprosiły nas do odczytania Męki Pańskiej w perspektywie charyzmatu i dzieła Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Publikujemy wstęp do rozważań oraz fotorelację autorstwa Pana Rafała Śwyłły.

"Błogosławiony Księże Bronisławie Markiewiczu, na początku tej Drogi Krzyżowej, która w refleksji i modlitwie sięga do bogactwa charyzmatu danego nam przez Ducha Świętego w Twojej gorliwej pracy kapłańskiej, prosimy Cię - módl się razem z nami. Sięgamy do Twoich refleksji, modlitwy i pouczeń, aby pojąć i przyjąć w nasze życie dar zbawienia, jak Ty go przyjąłeś. Otwartym sercem przyjmujemy Twoją następującą zachętę: „Przyjmij krzyż, jaki ci łaskawie wkłada. Żeby mieć udział w radościach Pańskich, trzeba pierwej na wzór Jezusa krzyż dźwigać i odprawiać Wielki Piątek przez całe życie, które wobec wieczności mniej jest niż dniem. Więc dla Jezusa, słodki mi wszelki krzyż i cierpienie. Chętnie biorę go na siebie – nie tylko dla radości obiecanych przez Niego, ale więcej jeszcze, bo Go kocham z całego serca jako moje dobro Najwyższe i Jedyne, w którym wszelkie inne dobro jest zawarte”.