Michalici

Komunikat parafialny

14-03-2020

facebook twitter
Komunikat i ogłoszenia ws. koronawirusa
 1.  W związku z zarządzeniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa nastąpiła zmiana w programie funkcjonowania naszej parafii. Nie obowiązują ogłoszenia zamieszczone w gazetce parafialnej. Wiążące są obecne ogłoszenia i zamieszczone w gablocie, oraz na stronie internetowej.
 2. Msze św. odprawiane są w Kaplicy Aniołów: w sobotę (14 III) o godz. 18.00 i w niedzielę (15 III) o godz. 7.00, 8.30. 10.00, 11.30, 13.00, 15.00, 16.30, 18.00. 20.00. W tych mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób (w pierwszej kolejności rodziny, które zamówiły intencje mszalne). Można uczestniczyć tylko w jednej Mszy świętej!
 3. Pozostali wierni wchodzą do dużego kościoła głównymi drzwiami do 50 osób, aby uczestniczyć w obrzędzie przyjęcia Komunii św. Wychodzą natomiast bocznymi drzwiami. Wówczas wchodzi do świątyni kolejna grupa do 50 osób. Prosimy o zachowanie należytej ostrożności. Komunię św. można przyjmować na rękę według zaleceń episkopatu.
 4. Po Komunii św. śpiewamy suplikacje Święty Boże, święty mocny… Zachęcamy do modlitwy i postu na przebłaganie Boga za grzechy łamania Bożych przykazań z prośbą o uwolnienie od epidemii koronawirusa.
 5. Ze względu na zwiększoną ilość Mszy św. nie będzie Gorzkich Żali i spowiedzi. Z sakramentu pokuty prosimy korzystać w dni powszednie od godz. 6.15 do godz. 10.00, oraz od godz. 17.00 do 19.00. Można będzie wówczas przyjąć także Komunię św. Zachęcamy do trwającej cały dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. poprzez środki przekazu.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc potrzebującym w naszej Archidiecezji i Parafii. Za tydzień (22 III) zostanie przeprowadzona kwesta na paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych, schorowanych, niezamożnych czy pozostających bez pracy lub dachu nad głową.
 8. W czwartek (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa. Msze św. według porządku w dni powszednie. Modlitwą obejmujemy solenizantów, pośród których są nasi duszpasterze: ks. Józef Kowal, ks. Bogdan Gospodarczyk i ks. Józef Przeklasa. Składamy im z serca płynące życzenia: obfitości łask Bożych, potrzebnego zdrowia oraz wstawiennictwa św. Józefa.
 9. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chęci swojego udziału w beatyfikacji Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Karty wstępu zamawiamy do dnia 25 marca poprzez stronę internetową naszej parafii lub wpisujemy się na listę w zakrystii lub kancelarii podając liczbę biletów (bezpłatne).
 10. Zostały odwołane rekolekcje szkolne dla dzieci w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę.
 11. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w dużym kościele po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
 12. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, można składać do puszek ofiary na kwiaty do grobu Bożego. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.
 13. W naszej parafii od 16 kwietnia rozpoczyna się kursu dla Narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Zapisy do 29 marca wyłącznie poprzez adres mailowy: narzeczeni.michalici@gmail.com Liczba miejsc jest ograniczona. W pierwszej kolejności przyjmowani są nasi parafianie.
 14. Życzymy błogosławionej niedzieli i polecamy wszystkich parafian czułej opiece Maryi Królowej Aniołów.

ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA