Michalici

Ks. Proboszcz Kazimierz Joniec CSMA na obchodach 233. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Warszawie

11-05-2024

facebook twitter
3 maja to data ważna dla naszej historii, ojczyzny i wiary. Tego roku na zaproszenie Kancelarii Prezydenta naszą parafię na uroczystościach w Warszawie reprezentował Ks. Proboszcz Kazimierz Joniec CSMA.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela przez ks. kard. Kazimierza Nycza. W Mszy uczestniczyli Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką oraz inne znaczące postaci z życia publicznego, co podkreśla wagę tego wydarzenia.

Ks. Proboszcz wziął również udział w ceremonii na placu Zamkowym, gdzie obchodzono 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezydent Andrzej Duda, w swoim przemówieniu, podkreślił znaczenie solidarności, patriotyzmu oraz roli Polski w Europie. Słowa te rezonują z naszymi parafialnymi wartościami o solidarności i miłości do ojczyzny, o czym przypominał Święty Jan Paweł II, mówiąc, że "patriotyzm jest miłością do wszystkiego co nasze, do naszej przeszłości, do naszych przodków i naszej przyszłości".

Dzięki zaangażowaniu i obecności naszego reprezentanta społeczność parafialna Matki Bożej Królowej Aniołów mogła czuć się godnie reprezentowana podczas tych ważnych obchodów. Jako wspólnota, jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej pamiętnej chwili.

Niech ten dzień przypomina nam o wartościach, które są fundamentem naszej wiary i naszej polskości.