Michalici

Modlitwa za kapłanów 2021

01-04-2021

facebook twitter
W obecnym czasie mamy świadomość jak bardzo istotne jest wsparcie naszych Drogich Kapłanów, nasza obecność duchowa, która najmocniej wyraża się w modlitwie.

Drodzy Parafianie!

Od lat kontynuujemy naszą inicjatywę ,,Modlitwa za Kapłanów”! Z wiadomych przyczyn w tym roku trzeba przenieść losowanie imienia i nazwiska Kapłana do internetu. W tym celu Sebastian Smal w ekspresowym tempie stworzył prostą aplikacje, która umożliwi nam kontynuowanie naszego dzieła miłości skierowanego do naszych Opiekunów Duchowych!!!

Żeby się nie rozwodzić za dużo przejdę do konkretów i przypomnę na czym polega ta inicjatywa. Co roku w Wielki Czwartek rozdajemy/losujemy kartki z imieniem i nazwiskiem Kapłana przy wyjściach z kościoła po Liturgii. Ta forma modlitwy jest inicjatywą młodego małżeństwa, które udało się do Biskupa i otrzymało oficjalne błogosławieństwo chyba 8 lat temu, nie pamiętam. Warto dodać, że Bóg bardzo błogosławi tej inicjatywie, gdyż jak ostatnio się dowiedziałem rozpowszechnia się już na cały świat od Polski, po Anglię, Indie, a nawet Amerykę Południową!!! (Matka Boża prosiła w wielu objawieniach żebyśmy modlili się dużo za Kapłanów, choćby w Itapirandze…)

Kochani, klikamy "Losowanie kapłana", które znajduje się poniżej a następnie RAZ na czerwony przycisk "losuj" i za wylosowanego Duszpasterza modlimy się RAZ dziennie modlitwą ,,Pod Twoją Obronę…” każdego dnia zawierzając Maryi. Czynimy to od Wielkiego Czwartku do następnego Wielkiego Czwartku.

Pozdrawiam Was gorąco z serca życzę Chrystusowego POKOJU na ten czas i na Święta Wielkanocne oraz z serca pokornie proszę aby każdy z nas włączył się w inicjatywę ,,Modlitwa za Kapłanów”.

Z Bogiem i Maryją,

Piotr Dmowski

Losowanie kapłana.