Michalici

Msza o uzdrowienie i uwolnienie

16-03-2021

facebook twitter
We wtorkowy wieczór, 16 marca w naszym kościele odprawiona została Eucharystia z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła.

„Wszędzie tam, gdzie głoszona jest Ewangelia, Królestwo Boże rozprzestrzenia swoje światło i pokój, niosąc ze sobą potężną moc uzdrowienia. W ciągu dziesięcioleci swojego istnienia katolickie ruchy odnowy w Duchu Świętym doświadczyły, jak głoszenie dobrej nowiny o miłości Boga Ojca, który przebacza ludzkości przez swego Syna Jezusa, uwalnia ludzi od grzechu, pozwala im uczestniczyć w naturze Boga, dzięki napełnieniu Duchem Świętym, i wzywa ich do nowego życia dzieci Bożych. Innymi słowy, spotkanie z Jezusem Chrystusem, który zmartwychwstał i żyje, przemienia ludzkie życie”. (Posługa uwalniania, Komisja Doktrynalna MSKOC, Pelplin 2017, s.7)

We wtorkowy wieczór, 16 marca w naszym kościele odprawiona została Eucharystia z prośbą o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła. Mszy Świętej oraz wystawieniu Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia przewodniczył ks. prefekt Jarosław Witkowski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wspólnoty "Nadzieja chwały".

Publikujemy również nagranie homilii ks. Jarosława. Usłyszymy w nim, między innymi, garść myśli ks. Piotra Pawlukiewicza, którego pierwsza rocznica śmierci już za kilka dni.

Uświadamiając sobie ogrom Bożego miłosierdzia, potężne orędownictwo św. Michała Archanioła i swoją godność jako dzieci Boga zaczynamy wyraźnie dostrzegać w swoim życiu miejsca okryte ciemnością, która przeszkadza nam w budowaniu relacji z Bogiem i innymi ludźmi, a także doświadczania pełni chrześcijańskiego życia. Bogu niech będą dzięki za nasze kolejne spotkanie twarzą w twarz z naszym Mistrzem i Panem obecnym w Eucharystii.