Michalici

Msza Święta "Pasterka" 2021 i homilia

25-12-2021

facebook twitter
Relacja z tegorocznej "Pasterki" oraz nagranie homilii ks. Proboszcza.

Siostry i bracia, zwiastuję Wam radość wielką: w mieście Dawida narodził się nam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. Żywy, nowonarodzony Bóg jest pośród nas. Przychodzi na ołtarz w darze Eucharystii. Chce przychodzić do naszych serc, umacniać nas na trudy naszego życia. Cieszmy się, że jesteśmy tak blisko Boga, który stał się jednym z nas.

Tymi słowami ks. proboszcz Kazimierz Joniec rozpoczął tegoroczną Mszę Świętą „Pasterkę”. Skierował również do nas Słowo Boże, które zamieszczamy poniżej i przewodniczył liturgii.

O niezwykły, bożonarodzeniowy charakter tej Mszy Świętej troszczyło się bardzo wiele osób, którym w tym miejscu składamy nasze wyraz wdzięczności. Niech nowonarodzony Pan Jezus obdarza Was obfitym błogosławieństwem i nadzieją za Wasz trud i zaangażowanie. W sposób szczególny poczujcie się adresatami słów, którymi ks. proboszcz zakończył tegoroczną „Pasterkę”:

Kochani Parafianie i goście, uczestnicy tej Mszy Pasterskiej, to jest właśnie ta święta noc. Patrząc na szopkę betlejemską, którą będziemy podziwiać w kolejne dni módlmy się sercem. Bierzemy Ciebie w ramiona, Dzieciątko ze żłóbka i bierzemy na nowo w ramiona nasze życie. My też chcemy oddawać nasze życie w darze innym, naszym najbliższym. Ty, który nas zbawiasz, naucz nas służyć naszym bliskim, potrzebującym pomocy i chorym. Pomóż nam pocieszać innych, bo Ty wiesz, że od tej nocy wszyscy oni są naszymi braćmi i siostrami. Maryjo i Józefie Święty, dwa tak czułe serca nad Dzieciątkiem pochylone, ogrzejcie nas i pokażcie jak iść z nadzieją w dalszą drogę.

Zdjęcia wykonał: Bernard Rozen