Michalici

Msze Święte we Wszystkich Świętych

01-11-2019

facebook twitter
Porządek świąteczny Mszy Świętych w dniu 1 listopada

W piątek (1 listopada) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą według porządku następującego porządku:

  • 7:00,
  • 8:30,
  • 10:00,
  • 11:30,
  • 18:00
  • nie ma Mszy dla dzieci w kaplicy!

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

Udział we Mszy Świętej 1 listopada jest obowiązkowy. Nie wypełnia się więc obowiązku jedynie poprzez obecność na cmentarzu. Można natomiast uczestniczyć we Mszy sprawowanej na cmentarzu. Warto jednak wtedy pamiętać o zachowaniu właściwym dla udziału w liturgii – odmienne niż zwykle okoliczności Mszy nie stanowią usprawiedliwienia dla ignorowania celebracji lub prowadzenia rozmów. Ponadto, w warunkach słabego nagłośnienia, podejście bliżej ołtarza stanowi dobre rozwiązanie. Wypełnia obowiązek udziału w Mszy Świętej w uroczystość Wszystkich Świętych także osoba uczestnicząca w Mszy w wigilię Wszystkich Świętych, a więc 31 października wieczorem.

W sobotę (2 listopada) przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy do modlitwy za swoich bliskich, którzy odeszli już do wieczności. Tego dnia z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja i rozważania różańcowe o godz. 19.00, Msza św. o godz. 20.00.

Od 2 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.