Michalici

"Na tropie radości" Oaza Modlitwy

10-11-2023

facebook twitter
W dniach 1-3 grudnia tego roku odbędzie się w naszej parafii, kolejna już, Oaza Modlitwy.

W dniach 1-3 grudnia tego roku odbędzie się w naszej parafii, kolejna już, Oaza Modlitwy. Są to trzydniowe rekolekcje dla młodzieży przepełnione modlitwą i spotkaniem z drugim człowiekiem. Powstały one w celu zrzeszenia się wszystkich młodzieżowych wspólnot z michalickich parafi i rozproszonych po całej Polsce. Jest to idealny czas dla tych wszystkich młodych osób, aby mogły odkryć Żywego Boga w Kościele oraz poznać drugiego człowieka.

Tegoroczna Oaza Modlitwy na Bemowie odbędzie się pod hasłem ,,Na tropie radości”. Tematyka będzie obracała się wokół samotności, depresji wśród młodych i problemie ze świadomością własnej wartości. Chcemy pokazać młodym jak w gorszych momentach swojego życia odnaleźć Boga, odnaleźć radość, odnaleźć sens życia oraz swoją wartość.
Rekolekcje poprowadzi dobrze nam znany duszpasterz – ks. Michał Mazur CSMA. Plan będzie wypełniony po brzegi – msze święte, konferencje, adoracje, spotkania w grupach, koncert uwielbieniowy oraz wiele innych atrakcji. Konferencje wygłosi ksiądz Michał Mazur oraz 3 gości specjalnych. Pierwszym gościem będzie małżeństwo Monika i Marcin Gomułkowie, w internecie znani jako "Początek wieczności" – na swoich portalach społecznościowych dzielą się kulisami życia rodziny katolickiej oraz głoszą wiele konferencji dla par.

Drugim gościem specjalnym będzie siostra Judyta Pudełko – siostra zakonna Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, doktor teologii biblijnej, doktor hab. w dziedzinie nauk teologicznych, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Ostatnim gościem będzie Krzysztof Michalak – neuropsycholog, psychoterapeuta, który również działał w naszym ośrodku Wychowawczo-Profilaktycznym MICHAEL. Każdy z gości przedstawi inną stronę samotności i spróbuje nakierować młodych na to, jak odnaleźć Boga i radość w życiu.
W sobotę wieczorem zagra swój koncert Michał Król – kompozytor i wykonawca uwielbieniowej muzyki chrześcijańskiej.

Zachęcamy wszystkich młodych z naszej parafi i do uczestniczenia w tym wydarzeniu!

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Oazie Modlitwy zapraszamy do zapisania się poprzez formularz zgłoszeniowy. Link do formularza znajdziecie po kliknięciu TUTAJ. To bardzo istotne dla nas, organizatorów, abyśmy mogli odpowiednio przygotować się na przyjęcie tylu "gości" a także każdemu zapewnić posiłki na czas spotkania. Dlatego bardzo prosimy o dokonanie zapisów poprzez formularz. Im szybciej się zapiszesz, tym łatwiej nam będzie wszystko zorganizować, zatem prosimy o nie odkładanie zapisu na ostatnią chwilę.

W poprzednich latach udział brało ponad 200 osób! Przy tak ogromnym wydarzeniu w naszej parafi i, nie poradzimy sobie bez pomocy Was, naszych parafi an. Potrzebujemy, wsparcia w organizowaniu noclegów dla naszych gości. Jest to idealna okazja, aby poznać młodych naszego Kościoła i nawiązać z nimi relację. To naprawdę wspaniali młodzi ludzie! Jedyne, co trzeba im zapewnić to dach nad głową – wszelkie posiłki organizujemy my. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, proszę śmiało odezwać się do nas na maila oazowego: oaza.bemowska@gmail.com lub bezpośrednio skontaktować się z ks. Adrianem.

Zachęcamy wszystkich parafian do przyjmowania młodzieży na noclegi - zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz na furcie domu zakonnego. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Aleksandra Wnuczek
Animatorka Oazy Bemowskiej