Michalici

"Nasza Parafia" w wersji elektronicznej i propozycja :-)

03-12-2023

facebook twitter
Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji naszej gazetki parafialnej i nie tylko... :-)

Od kilku tygodniu w katalogu zakładek na naszej stronie parafialnej pojawiła się nowa z tytułem "gazetka parafialna". Znajdziemy w niej pliki PDF z kolorową wersją gazetki parafialnej "Nasza Parafia". Dla ułatwienia zamieszczamy link "na skróty": https://warszawa.michalici.pl/gazetka-parafialna.
Nadal wydajemy papierową wersję gazetki parafialnej, którą znajdziecie przy wejściach do świątyni. Papier i wydruk w takiej skali mają to do siebie, że wiążą się z nakładem finansowym. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspierają finansowo inicjatywę gazetki parafialnej.

Już od ponad 3 lata "redakcja" naszej gazetki jest jednoosobowa - redagowaniem tekstów, ich wyborem, składem komputerowym, edycją i doborem grafik, korektą językową i stylistyczną tekstów, mobilizowaniem parafian do angażowania się w pisanie tekstów wydarzeń z naszej parafii zajmuje się piszący te słowa: ks. Emil Kurek CSMA.

Już założyciel naszego Zgormadzenia Zakonnego, bł. ks. Bronisław Markiewicz miał świadomość ogromnej wagi środków społecznego przekazu. Kontynuując linię jego charyzmatu staram się wypełniać moje obowiązki na miarę moich sił, kompetencji i czasu, którego ostatnio bardzo brakuje na odpowiedzialne podejście do wszystkich moich obowiązków. Dlatego też chciałbym zaprosić do współtworzenia gazetki Was, którzy właśnie czytacie te słowa. Skoro kliknęliście w tę "aktualność" to zakładam, że dzieło gazetki parafialnej również jest Wam drogie. Może Adwent i nowy rok liturgiczny, którego hasło zaprasza do jeszcze większego zaangażowania się w życie naszych wspólnot to dobry moment, aby włączyć się w działalność na rzecz parafii? :-) Jeśli choćby iskra tego pragnienia pojawia się w Twoim sercu a za nią idzie odrobina kompetencji językowych, redakcyjnych lub po prostu lubisz pisać w służbie drugiemu człowiekowi, to zapraszam do kontaktu. Mój adres mail to: emilkurekcsma@gmail.com . 

Od kilku tygodni chodzi za mną myśl, aby przy naszej parafii stworzyć "zespół medialny", czyli grupę ludzi, która włączy się w posługę apostolską w przestrzeni szeroko pojętych mediów, szczególnie Internetu. Doświadczenie uczy, że Ewangelia i świadectwo społeczności wierzących nie może zamykać się "do wewnątrz" ale powinno być również skierowane do tych, których więzy z Kościołem osłabły. Mam silne przekonanie, że media i dzielenie się naszym doświadczeniem wiary może stać się i dla nich okazją do odnowienia swojej wiary i rewizji obrazu Pana Boga. Jeśli w tym pragnieniu odnajdujesz sens lub kiedyś myślałeś o czymś podobnym, to potraktuj ten "zbieg okoliczności" jako zaproszenie do kontaktu i rozmowy. Ufam, że wspólnie uda nam się zrobić dużo "Bożej roboty" dla większej chwały Pana Boga oraz dla dobra Jego Kościoła.

Z serdecznymi pozdrowieniami i nutką nadziei,
ks. Emil Kurek CSMA

PS: Gdyby napisanie maila wydawało się komuś zbyt kłopotliwe i sztywno-formalne, zapraszam do uchwycenia mnie w parafii lub w domu zakonnym lub zostawienie kontaktu na furcie z chęcią oddzwonię :-)