Michalici

„Nie lękajcie się!” – październikowa „B9”

08-10-2023

facebook twitter
Słowa rozumiane jako motto pontyfikatu św. Jana Pawła II inspirowały październikową „Bożą Dziewiątkę”, czyli tematyczną, pierwszopiątkową katechezę dla naszych najmłodszych parafian.

Za nami pierwsze z dziewięciu pierwszopiątkowych spotkań z Panem Jezusem obecnym w sakramentach pokuty i pojednania. Bezpośrednio przed Eucharystią o godz. 17:00 nasi duszpasterze wraz z dziećmi i młodzieżą przygotowali tematyczną katechezę w ramach programu formacyjnego „B9 – Boża Dziewiątka” koncentrującego się wokół praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W tym roku skupimy się na odkrywaniu obietnic otrzymanych przez św. Małgorzatę Marię Alacoque.

Październik zachęca nas do spojrzenia w stronę świętości papieża Jana Pawła II oraz modlitwy różańcowej. Tę pierwszą na początku katechezy przybliżył nam układ artystyczny przygotowany przez scholanki i bielanki pod kierownictwem s. Diany Jonczyk CSSMA. Piękno kryjące się w harmonii ruchu i barw w połączeniu z muzyką i powtarzanym refrenem: „Nie lękajcie się!” stawiło nam przed oczy piękny i wielki pontyfikat oraz stanowiły zachętę, aby w naszej drodze do świętości szeroko tworzyć nasze serca na miłość, którą chce nas obdarzyć Pan Jezus.

Następnie ks. Krystian Rosada CSMA oraz ks. Emil Kurek CSMA ukazali nam, jak papież Polak swoim życiem zrealizował dziesiątą obietnicę Serca Pana Jezusa: „Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych”. Poparli ten wniosek krótkim świadectwem życia Sary Bartoli, dla której nasz wielki rodak stanowił wyraźny i skuteczny znak wzywający do przemiany serca.

Na koniec nasi duszpasterze chcąc wyjaśnić dziewiątą obietnicę: „Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony” rozdali plansze z wizerunkiem Naszego Zbawiciela. Zaprosili nas, aby w pozostałe 8 pierwszych piątków miesiąca spotykać się z Panem na Eucharystii oraz w sakramencie pokuty i pojednania a przy tym zbierać kolorowe naklejki, które staną się wyrazem naszej czci dla Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bogu niech będą dzięki za wszystkie ochotne młode serca, które odpowiedziały na zaproszenie Pana Jezusa w pierwszy piątek października!

Karty poświadczające korzystanie z pierwszopiątkowych sakramentów wraz z planaszami-wizerunkami Serca Pana Jezusa są dostępne w zakrystii i u katechetów. Nadal zapraszamy naszych młodych parafian do dołączania do grona „Odkrywców Bożej Dziewiątki”.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA

Zdjęcia: Andrzej Chęć