Michalici

Niedziela Powołaniowa - relacja

22-11-2021

facebook twitter
W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata nasza parafia przeżywała niedzielę powołaniową, którą poprowadził ks. Jarosław Witkowski wraz z michalickimi braćmi klerykami.

W ostatnią niedzielę podczas każdej Mszy Świętej w naszej parafii kazania głosił ks. Jarosław Witkowski – referent powołaniowy michalitów.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odbyła się w naszej parafii pod hasłem „Boże powiedz mi kim jestem?”. Rozpoczęło ją piątkowe spotkanie z młodzieżą, a głównym punktem były niedzielne Msze Święte. Podczas każdej z nich kazania głosił ks. Jarosław Witkowski – referent powołaniowy Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Podkreślał on, iż młodzież ma dzisiaj duże problemy z zadawaniem sobie życiowych i trudnych pytań. Jest to efekt działania internetu. Tam każdy może udawać kogo chce. Taki schemat działania przenosi się później do świata realnego. Dla takiego człowieka przychodzi jednak z czasem moment wyboru drogi życia. Młodzi często chowają się wtedy za różnymi maskami i nie wiedzą kim są i kim chcieliby zostać, a odpowiedzi na te pytania są kluczowe do poznania swojego powołania.

Kazaniom ks. Jarosława towarzyszyły także świadectwa dwóch michalickich kleryków – kl. Mateusza Świtka i kl. Martina Piechuły. Opowiadali oni jak w ich życiu działał Bóg i jak szukali swojego powołania. Wezwanie do życia zakonnego i kapłańskiego tak jak każda inna droga życiowa przeżywana według Woli Boga jest Jego dziełem, dlatego to u Niego należy szukać odpowiedzi i łaski niezbędnej do rozwoju.

Nagranie świadectwa powołania kl. Mateusza Świtka CSMA

Nagranie świadectwa powołania kl. Martina Piechuły CSMA