Michalici

Pasterka 2021 okiem Liturgicznej Scholi Dorosłych

25-12-2021

facebook twitter
Śpiewanie pieśni głoszących wielką tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia to przepiękne kultywowanie naszej staropolskiej i chrześcijańskiej tradycji, wyraz naszej wiary.

Śpiewanie pieśni głoszących wielką tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia to przepiękne kultywowanie naszej staropolskiej i chrześcijańskiej tradycji, wyraz naszej wiary. Kolęda jest jak modlitwa. Opowiada tę największą tajemnicę świata, zapowiadaną i oczekiwaną od tysiącleci – „Słowo Boże Ciałem się stało”.

Główna Msza Pasterska została poprzedzona półgodzinnym śpiewaniem kolęd przez Liturgiczną Scholę Dorosłych. Ten czas, to kolędy mówiące o czekaniu na narodziny Syna Bożego. Usłyszeliśmy słowa: „Ulecz swą rączką rzesze dusz – wiele z nich w grzechu wciąż tkwi”, „Niech Ci się przyśni świat, bez waśni i bez wad, świat, który czeka na światłość Twą”.

O północy rozpoczęliśmy Pasterkę kolędą „Wśród nocnej ciszy”. W czasie Mszy Św. śpiewaliśmy kolędy o tym, co właśnie się wydarza - to cud narodzin Boga-Człowieka. Po zakończeniu Pasterki wybrzmiało jeszcze radosne opowiadanie o jedynym w historii świata wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim słuchającym i śpiewającym razem z nami. Wspólne kolędowanie ma wielką moc modlitwy, ale i wyraża życzenia, które tą drogą przekazujemy w muzycznej formie bliskim i nieznajomym.

A więc: Raduj się świecie, przyszedł Pan!

Zdjęcia: Bernard Rozen