Michalici

Piąta artystyczna Droga Krzyżowa

21-03-2021

facebook twitter
Krótka relacja z piątego nabożeństwa artystycznej Drogi Krzyżowej przygotowanego przez młodzież naszej parafii oraz jej duszpasterzy.

Artystyczna Droga Krzyżowa, to nabożeństwo pasyjne, w którym dla głębszego wejścia w kontemplację tychże tajemnic wykorzystane zostały dodatkowe środki wyrazu. Dzięki muzyce, pantomimie oraz zobrazowaniom filmowym staramy się pobudzać naszą wrażliwość i wpisywać ją w modlitwę. Piątkowe nabożeństwa Drogi Krzyżowej adresowane są w pierwszej kolejności do młodzieży ale również do wszystkich ceniących sobie sztukę i piękno, jako przestrzeń przeżywania swej wiary.

W misterium piątej artystycznej Drogi Krzyżowej wpisane zostały różne formy wyrazu i treści. Męka Pańska została odczytana w świetle nauczania św. Jana Pawła II oraz poezji autorstwa polskiego papieża.

Nabożeństwu przewodniczył ks. Krystian Rosada CSMA. Wyboru myśli św. Jana Pawła II, koordynacji zespołu artystycznego oraz recytacji podjęła się Pani Zdzisława Specht-Abramiuk z pomocą Krzysztofa Pazia oraz ks. Zdzisława Urbanika CSMA. 

Za tydzień w ramach kontynuacji artystycznych nabożeństw pasyjnych zapraszamy na Jubileuszową Drogę Krzyżową, wpisującą się w dziękczynienie za 100 lat Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Będzie miała ona miejsce po Mszy Świętej o godzinie 18:00 (około 18:45), 26 marca.

Poniżej fotorelacja z piątej artystycznej Drogi Krzyżowej. Zdjęcia wykonał Pan Mirosław Warda.