Michalici

Podziękowanie od Parafialnego Zespołu Caritas

23-12-2023

facebook twitter
"Dzięki Państwa szczodrości udało nam się nie tylko te paczki przygotować, ale i wzbogacić je o artykuły podkreślające ich specyficzny, bożonarodzeniowy charakter..."

Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki i przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących, a parafianom za złożone ofiary na ten cel w wysokości 5 968 zł. Bóg zapłać.

Szczęśliwy ten, kto myśli o biednym, w dniu nieszczęścia Pan go ocali. Pan go ustrzeże, zachowa przy życiu, uczyni szczęśliwym na ziemi i nie wyda go wściekłości jego wrogów. Pan go pokrzepi na łożu boleści: podczas choroby poprawi całe jego posłanie. (Psalm 41)

Gdy w ubożuchnej betlejemskiej stajence narodziło się Dziecię-Nadzieja dla świata, Jego rodzice nie mieli praktycznie nic. Dlatego z wdzięcznością i pokorą przyjęli proste, ale z serca płynące dary od okolicznych pasterzy. Jak opowiadają polskie jasełka, były to: garnuszek mleka, gomółka sera, masełko, kożuszek, ciepłe butki, gęsie jajo, a nawet „Ja barana, wiązkę siana, Maciek kaszę, Jan kiełbasę” - jeśli wierzyć słowom kolędy z 1904 roku. Niby nic wielkiego, a jednak pamięć o dobrym sercu ofiarodawców przeszła do historii. Bo najważniejsza w tych podarunkach była właśnie ludzka wrażliwość na potrzeby bliźniego.

Jak co roku poprosiliśmy Państwa o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas i znowu nie pozostali Państwo obojętni na ten apel. Dzięki Państwa szczodrości udało nam się nie tylko te paczki przygotować, ale i wzbogacić je o artykuły podkreślające ich specyficzny, bożonarodzeniowy charakter. To Państwa zasługa, że tak wielu osobom w te świąteczne dni łatwiej będzie znieść niedostatki życia codziennego. Dlatego jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy za okazane wsparcie, a na błogosławione dni Bożego Narodzenia i cały następny 2024 rok życzymy stałej opieki nowonarodzonego Dzieciątka i Jego Matki, jasności i mocy płynących z Betlejemskiej stajenki.

Wolontariusze PZC.