Michalici

Promocja ministrancka

23-06-2024

facebook twitter
Młodemu człowiekowi końcówka czerwca kojarzy się ze zbieraniem owoców swojej całorocznej pracy. Bardzo podobnie wygląda to we wspólnocie ministranckiej.

18 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 miało miejsce zakończenie roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza. Zwyczajem lat minionych jest to również dzień promocji ministranckiej, czyli przyjęcia ministrantów do wyższych stopnie posługi. Szczególnie uroczyście dokonuje się to dla ministrantów, którzy kończą rok kandydatury i obrzędem liturgicznym zostają przyjęci do wspólnoty jako młodsi ministranci. W tym roku szeregi ministrantów-choralistów zasiliło 5 odważnych młodych ludzi: Paweł, Kacper, Piotr, Karol i Jan. Życzymy im obfitości Bożych łask oraz wytrwałości na drodze pełnienia zaszczytnej służby Panu Jezusowi. Gratulujemy również rodzinom „świeżo upieczonych ministrantów” i dziękujemy za zaufanie i wszelkie wsparcie.

Po zakończonych uroczystościach wraz z rodzicami udaliśmy się na „słodką integrację” do pobliskiej lodziarni, aby podzielić się wrażeniami z kończącego się roku liturgicznego i ucieszyć wspólnotą ministrancką, która gromadzi się w naszej parafii.

Zdjęcia: Andrzej Chęć
Tekst: ks. Emil Kurek CSMA