Michalici

Rekolekcje dla SP 321 w Warszawie - "Herosi wiary"

28-03-2022

facebook twitter
W dniach 21-23.03.22 odbyły się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie, którym towarzyszyło hasło: “Herosi wiary”.

„Wychowujmy, więc tak młode pokolenie, by poszukiwało prawdy, ukochało ją i konsekwentnie tą prawdą żyło, by czyniło dobro, by szukało piękna w sobie i wokół siebie, by dbało o otaczającą nas przyrodę, by żyło w zgodzie z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem”.

Dlatego w dniach 21-23.03.22  odbyły się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie, którym towarzyszyło hasło: “Herosi wiary”. Zachęcało ono do odkrycia na nowo, że Bóg jest nam bliski, przyjazny, gotowy do współpracy z człowiekiem.

Przewodnikami na drogach rekolekcyjnych byli nasi duszpasterze: ks. Krystian Rosada CSMA, ks. Emil Kurek CSMA a pomocą służyli katecheci: ks. Kamil Kędzior CSMA, ks. Piotr Gołębiewski CSMA, s. Kinga Walkiewicz CSSMA, s. Diana Jonczyk CSSMA, s. Felicjana Tkaczyk CSSMA.

Podczas spotkań  zastanawialiśmy się nad zagadnieniem grzechu do którego wprowadziły nas wybrane sceny z serii filmów Marvela: „Avengers”. Pochylaliśmy się nad problemem manipulacji, kłamstwa, iluzji, zmianą wzroku- serca a potem na duchowym wzroku, który powinien nam towarzyszyć w każdej sytuacji. Także poznaliśmy wartość czasu danego nam przez Boga oraz konkretne wskazówki do dobrego przygotowania do sakramentu pokuty. Pomocą służyła prezentacja przypowieści o synu marnotrawnym. Młodsi uczestnicy sprawdzili działanie Boskiego Lekarza – Pana Jezusa, który może ożywić każde skamieniałe  przez grzech serce.

Ostatniego dnia rekolekcji przeszliśmy do naszej świątyni parafialnej, gdzie ze starszymi uczniami spotkaliśmy się na Mszy Świętej, podczas której klasy 4-6 poznały bł. Carla Acutisa a klasy 7-8  Chiarę Corbellę Petrillo -herosów wiary. Mogliśmy przyjrzeć się ich wysiłkom duchowym, walce o przyjaźń z Jezusem, ich korzystaniu z sakramentów świętych.

Najmłodsi rekolektanci z klas 1-3 wzięli udział w turnieju: “Droga do nieba”. Można było zaznajomić się z naszą parafialną świątynią i elementami, które stanowią przestrzeń sakralną. Wykorzystanie rekwizytów, konkursy, zabawy, śpiew piosenek, pomogło w dobrym przeżyciu w/w treści.

Dziękujemy naszym duszpasterzom, siostrom, nauczycielom oraz uczniom za udział. Szczególnie za zaangażowanie muzyczne. Oddajemy Bogu wszelkie wysiłki, modlitwy, na większą Jego chwałę.

Tekst i zdjęcia: s. Diana Jończyk CSSMA