Michalici

Rekolekcje parafialne - dzień 1

02-04-2020

facebook twitter
Z racji zagrożenia epidemicznego w tym roku rekolekcje parafialne będą miały formę konferencji on-line. Dzisiaj proponujemy następujące materiały:

Bp Solarczyk: Idący do Emaus

https://www.youtube.com/watch?v=O7dG9CI5W54

Krzysztof Pawlina: Kazanie pasyjne

https://www.youtube.com/watch?v=gf1e1erkh-Y

Rekolekcje Wielkopostne z ks. Pawłem Bortkiewiczem #1

https://www.youtube.com/watch?v=jjd7IdRU2oc

Ks. Dominik Chmielewski: Sens cierpienia

https://www.youtube.com/watch?v=93e5__51f4k

Rachunek sumienia:

https://www.parafia-bemowo.waw.pl/index.php/2017/11/11/rachunek-sumienia/

Modlitwa na Wielki Post

Panie Jezu Chryste, dla nas przyjąłeś los ziarna pszenicy, które pada w ziemię i obumiera by wydać plon obfity. Zapraszasz nas byśmy kroczyli za Tobą tą drogą, gdy mówisz: «Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne». Pomóż nam w tym Wielkim Poście towarzyszyć Ci nie tylko szlachetnymi myślami, lecz przejść Twoją drogę sercem, nawet więcej: konkretnymi uczynkami codziennego życia. Dopomóż nam wejść na drogę krzyża całymi sobą i na zawsze pozostać na Twej drodze. Uwolnij nas od lęku przed krzyżem, ze strachu przed wyśmianiem przez innych, z obawy, że nasze życie może się nam wymknąć, jeśli nie chwycimy wszystkiego, co niesie. Pomóż nam demaskować pokusy, które obiecują życie, lecz których ułudy zostawiają w nas ostatecznie pustkę i zawód.
Pomóż nam nie chcieć zawładnąć życiem, ale je dawać. Dopomóż, abyśmy towarzysząc Ci na drodze pszenicznego ziarna, znaleźli w «traceniu życia» drogę miłości, drogę, która prawdziwie daje życie, życie w obfitości”. 

kard. Joseph Ratzinger, Benedykt XVI