Michalici

Rodzina w cieniu krzyża - relacja i nagrania pieśni

12-03-2022

facebook twitter
Relacja z artystycznych Nabożeństw Drogi Krzyżowej, które odbyły się w naszej świątyni 11 marca.

Rozważanie Męki Pańskiej przy stacjach Drogi Krzyżowej, to jedno z nabożeństw bez którego nie wyobrażamy sobie owocnego przeżycia czasu pokuty i nawrócenia, jakim jest Wielki Post. Dowód największej miłości, jaką obdarzył nas Pan Jezus motywuje nas do przeżywania codzienności w świetle tejże tajemnicy. 

Podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej w  piątek, 11 marca o godz. 17:00 i 20:00 pochyliliśmy się nad tym, jak Zbawczy Czyn Pana Jezusa inspiruje miłość rodzinną i wspiera budowanie naszych wspólnot domowych. 

W obu spotkaniach modlitewnych nie zabrakło artystycznych środków wyrazu pomocnych do zaangażowania całej naszej istoty w przeżywanie pasyjnych misteriów.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie obu nabożeństw. Księdzu Krystianowi Rosadzie za koordynowanie i wyjście z artystyczną inicjatywą ubogacenia obu nabożeństw. Słowa wdzięczności kierujemy do rodzin dzieci i młodzieży, którzy tworzą nasze grupy parafialne, szczególnie dziecięcą scholę pod kierownictwem s. Diany Jończyk CSSMA oraz wspólnocie Domowego Kościoła.

Nabożeństwo o godz. 20:00 upiększyły swoim śpiewem i akompaniamentem: Natalia Tchoń, Ada Kręgulec, Weronika Sobota i Karolina Kowalska. "Bóg zapłać!" za podzielenie się swoim talentem i wkomponowanie go w nasze misterium.

Oto kilka nagrań utworów, które pomagały nam przeżywać misterium Drogi Krzyżowej:

 

Chlebie Żywy
 

Z Tobą ciemność

Nikt cię nie kocha, tak jak ja

Do mnie wróć

Błogosławcie Pana wszystkie Jego dzieła

Miłość mi wszystko wyjaśniła

Krzyżu Święty

W swe ramiona mnie weź

Jego miłość

Tekst oraz zdjęcia: ks. Emil Kurek CSMA