Michalici

Rozpoczęcie formacji "B9 Boża Dziewiątka" i roku szkolnego

04-09-2022

facebook twitter
Nowy rok szkolny, to również nowe wyzwania. Podczas pierwszopiątkowej Eucharystii prosiliśmy Pana Boga o Jego błogosławieństwo na ten wymagający czas. Tego dnia rozpoczęła się również nasza B9-tkowa przygoda.

Jest jedna taka Eucharystia w roku, gdy dzieci i młodzież przychodzą do świątyni wyekwipowani w plecaki i przybory szkolne. To właśnie z ich pomocą zdobywać będą wiedzę podczas rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego. Takie sceny oglądaliśmy podczas Mszy Świętej mającej miejsce 2 września o godz. 16:30.

Pan Bóg tak ten dzień zaaranżował, że 2 września przypadał również pierwszy piątek miesiąca, czyli dzień rozpoczęcia w naszej parafii michalickiego programu formacyjnego dla dzieci i młodzieży „B9 Boża Dziewiątka”. Jest to cykl katechez wtajemniczających w praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca, koncentrujący się wokół sakramentów Eucharystii i spowiedzi świętej. W tym roku szkolnym chcemy przejść tę piękną drogę razem ze świętymi zdobywając kolejne szczyty świętości, na które oni nas poprowadzą, jako nasi przewodnicy. Naszym celem będzie „mons Christi” – Góra Chrystusa.

Nasze pierwsze spotkanie służyło przygotowaniu do podjęcia tego wyzwania. Alpiniści potrzebują specjalistycznego sprzętu, umiejętności i hartu ducha dla spełniania swoich marzeń. Nie inaczej jest z naszymi młodymi „Zdobywcami B9”. Tu również potrzebne są różnego rodzaju pomoce i ogromne pokłady wytrwałości. Usłyszeliśmy o tym  podczas homilii wygłoszonej przez ks. Krystiana Rosadę CSMA oraz ks. Emila Kurka CSMA.

 Tego dnia wszyscy odważni młodzi ludzie, którzy zapragnęli przystąpić do praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca otrzymali karty-książeczki pomagające monitorować postępy na drodze do Pana Jezusa i przybliżania się do Jego Boskiego Serca. Aby wspierać ich w tej drodze, każdego miesiąca czekać na nich będą nagrody oraz karty z wizerunkami świętych zapraszających do podjęcia specjalnych zadań na dany miesiąc.

Dziękujemy wspólnocie bielanek i scholanek pod kierownictwem s. Diany Jonczyk za upiększenie pierwszopiątkowej Eucharystii akompaniamentem i śpiewem.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w wyzwaniu Bożej Dziewiątki, czyli do praktyki pierwszych piątków miesiąca. Karty-książeczki są dostępne w zakrystii oraz u katechetów.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Andrzej Chęć