Michalici

Rozpoczęcie formacji "B9 Boża Dziewiątka" i roku szkolnego

05-09-2023

facebook twitter
Nowy rok szkolny, to również nowe wyzwania. Podczas poniedziałkowej Eucharystii prosiliśmy Pana Boga o Jego błogosławieństwo na ten wymagający czas. Tego dnia rozpoczęła się również nasza kolejna B9-tkowa przygoda.

Jest jedna taka Eucharystia w roku, gdy dzieci i młodzież przychodzą do świątyni wyekwipowani w plecaki i przybory szkolne. To właśnie z ich pomocą zdobywać będą wiedzę podczas rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego. Takie sceny oglądaliśmy podczas Mszy Świętej mającej miejsce 4 września o godz. 18:00.

Był to również dzień rozpoczęcia w naszej parafii michalickiego programu formacyjnego dla dzieci i młodzieży „B9 - Boża Dziewiątka”. Jest to cykl katechez wtajemniczających w praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca, koncentrujący się wokół sakramentów Eucharystii i spowiedzi świętej. W tym roku szkolnym chcemy przejść tę piękną drogę razem ze świętymi a naszym celem jest nic innego, jak… niebo!  

Jako, że wyzwanie jest ogromne, zatem potrzebujemy odpowiedniego planu działania. Dlatego też podczas kazania ks. Krystian Rosada CSMA i ks. Emil Kurek CSMA zaprosili nas do sięgania znacznie dalej poza to, co widzą nasze oczy. Okazuje się, że święci potrafili cieszyć się tym światem ale równocześnie przekraczać to, co doczesne. Znamienną wskazówką, którą nam dają, jest częste korzystanie z sakramentów Kościoła, regularny udział w Eucharystii oraz oczyszczanie serca w spowiedzi świętej. To dzięki nim możemy stawać się prawdziwymi odkrywcami niezwykłej, Bożej rzeczywistości.

Pod koniec Mszy Świętej poświęcone zostały plecaki i przybory szkolne a wszyscy odważni młodzi ludzie, którzy zapragnęli przystąpić do praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca otrzymali karty-książeczki pomagające monitorować postępy na drodze do Pana Jezusa i przybliżania się do Jego Boskiego Serca.

Dziękujemy wspólnocie bielanek i scholanek pod kierownictwem Sióstr Michalitek: Diany Jonczyk i Felicjany Tkaczyk za upiększenie Eucharystii akompaniamentem i śpiewem.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w wyzwaniu Bożej Dziewiątki, czyli do praktyki pierwszych piątków miesiąca. Karty-książeczki są dostępne w zakrystii oraz u katechetów.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Andrzej Chęć