Michalici

Rozpoczęcie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej

16-10-2020

facebook twitter
16 października o godzinie 17:30 nastąpiło uroczyste wprowadzenie figury Matki Bożej Fatimskiej, które rozpoczęło czas peregrynacji.

Podczas nabożeństwa powitania Ksiądz proboszcz Kazimierz Joniec CSMA zainaugurował peregrynację czas peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii:

"Maryjo nasza ukochana Matko, która przybywasz do nas w znaku figury Fatimskiej, witamy Cię na Bemowie… w świątyni Tobie dedykowanej, gdzie jesteś otoczona aniołami. Rozpoczynamy czas Twojego nawiedzenia i już na początku zwracamy się do Ciebie: „Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i  kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. W Fatimie prosiłaś, a ta Twoja prośba powtarzała się jak refren: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny” (maj);  „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec” (czerwiec); „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec” (lipiec); itd…A podczas październikowego objawienia w Fatimie, któremu towarzyszył cud słońca mówiłaś o sobie: „Jestem Matką Boską Różańcową”.

Maryjo chcemy ten tydzień spędzić z Tobą przy Jezusie: na różańcu…. na Adoracji… na modlitwie… Przy Tobie czujemy się bezpieczni. Chcemy, tak bardzo mocno prosić Cię Maryjo o łaskę zdrowia i o ustanie epidemii. Chcemy to czynić przywołując także wstawiennictwa  Dzieci Fatimskich. W tym roku mija dokładnie 100 lat od śmierci Hiacynty z powodu pandemii grypy hiszpanki, która pochłonęła miliony istnień ludzkich. Święci Hiacynta i Franciszek Marto, patroni chorych na pewno będą z nami w tym czasie Nawiedzenia…

Maryjo polecamy Ci całą parafię, nasze miasto Warszawę i Ojczyznę: dzieci, młodzież, rodziny, starszych, chorych i osoby samotne. Prosimy umacniaj naszą wzajemną miłość, szacunek wobec siebie nawzajem, zgodę. Witam panów ze wspólnoty Męskiego Różańca, pana Michała Ulewińskiego, który będzie się modlił z nami przez cały tydzień."

 

Podczas wieczornej Mszy Świętej ks. Kamil Kędzior CSMA skierował do nas okolicznościową homilię: