Michalici

Spotkania kolędowe

22-01-2021

facebook twitter
Na przełomie grudnia i stycznia odbyły się w naszej parafii spotkania kolędowe z parafianami.

Pandemia uniemożliwiła w tym roku tradycyjną wizytę duszpasterską. Aby jednak podtrzymać zwyczaj spotkań parafian z duszpasterzami w czasie bożonarodzeniowym, zapraszaliśmy mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej parafii do kościoła na nabożeństwa "kolędowe". Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 ks. proboszcz Kazimierz Joniec CSMA przewodniczył wspólnej modlitwie w intencji parafian, zdał relację z funkcjonowania parafii w roku minionym oraz udzielił indywidualnego błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Każdy z przybyłych wraz z darem błogosławieństwa otrzymywał buteleczkę z wodą święconą oraz tekst specjalnego obrzędu, aby po powrocie zwieńczyć udział w parafialnym nabożeństwie osobistym błogosławieństwem swego mieszkania i wypraszać tym samym obfitości łask Bożych dla wszystkich mieszkańców.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, obecność, która w tych czasach naprawdę wiele znaczy, miłe i konstruktywne słowa oraz wyrazy troski o naszą wspólnotę parafialną.

 

Błogosławieństwo domu

Boże Ojcze, Ty jesteś źródłem naszego szczęścia. Jako Twoje dzieci pragniemy doświadczać mocy Twego błogosławieństwa. Prosimy, ześlij je + na ten dom, wszystkich jego mieszkańców, a także na tych, którzy przekroczą jego próg. Jezu Chryste, niech Twoja Krew chroni nas od wszelkiego zła i nieszczęścia. Zawierzamy się Twemu miłosiernemu Sercu, pragnąc Twego królowania w nas i pośród nas. Maryjo, nasza Matko, Twemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy nas samych i wszystko, co mamy. Święty Józefie, powierzamy Ci opiekę nad nami i naszym domostwem. Aniołowie i Święci Boży, otaczajcie nas modlitwą, abyśmy mogli żyć w pokoju dzieci Boga. Amen.