Michalici

Styczniowe spotkanie z Sercem Pana Jezusa "Boża Dziewiątka"

05-01-2023

facebook twitter
W pierwszy piątek stycznia przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną „Świętem Trzech Króli”.

Trwamy na drodze pierwszopiątkowej formacji umysłu i serca na wzór Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas spotkań w tym roku katechetycznym chcemy zdobywać kolejne szczyty świętości, na które wprowadzą nas przykłady życia świętych.

W pierwszy piątek stycznia przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną „Świętem Trzech Króli”. To właśnie oni staną się naszymi przewodnikami na kolejny szczyt świętości. Przewodnicy, którzy potrafili wspaniale odczytać „Boże drogowskazy” i odnaleźć Pana Jezusa wpatrując się w gwiazdę betlejemską.

Ich postawa i niezwykła misja wpisuje się w kolejne wyzwanie z Litanii do Serca Pana Jezusa: „Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata”. Wszak właśnie ci trzej mędrcy ze wschodu są reprezentantami całego świata wyczekującego Zbawiciela. Niech ich przykład i wstawiennictwo inspiruje nas do trwania w praktyce dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

6 stycznia nie przewidujemy dodatkowego spotkania z katechezą. Uroczysty charakter tego dnia da nam możliwość usłyszenia o tych tajemnicach wiary podczas każdej Eucharystii. Pamiętajmy jednak o wypełnieniu najważniejszego warunku uczestnictwa w pierwszych piątkach miesiąca, czyli o przyjęciu Komunii Świętej. Zadanie mamy nieco ułatwione, ponieważ Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, czyli każdy z nas dobrze wie, że zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy Świętej.

A! I koniecznie pamiętajcie o przyniesieniu „B-Dziewiątkowych” indeksów-książeczek! Kolejny wpis otrzymamy po odbytej spowiedzi lub – w przypadku naszych najmłodszych uczestników – również w zakrystii.