Michalici

Św. Michale Archaniele, módl się za nami!

01-10-2023

facebook twitter
29 września wraz ze wszystkimi chórami aniołów oddaliśmy należną cześć i uwielbienie Dobremu Bogu oraz zawierzyliśmy się opiece św. Michała Archanioła.

29 września Kościół na całym świecie uwielbia Boga za dzieło stworzenia „rzeczy niewidzialnych”, czyli przedziwnego świata istot duchowych, które towarzyszą naszemu istnieniu a w sposób szczególny dziękuje za trzech świętych Archaniołów: Rafała, Michała i Gabriela. Nie mogło być inaczej, aby w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów, w której posługują siostry, bracia i księża ze Zgromadzeń Świętego Michała Archanioła ten hołd nie wybrzmiał z całą mocą.

Uroczystości odpustowe w naszej parafii rozpoczęły się uroczystą Eucharystią o godz. 18:00, której przewodniczył ks. Mateusz Szerszeń CSMA, zastępca redaktora naczelnego dwumiesięcznika o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg!”. On też skierował do nas Słowo Boże, którego nagranie zamieszczamy poniżej.

Homilista ukazał znaczenie kultu św. Michała Archanioła w obecnych czasach wskazując na rolę Wielkiego Zawierzenia, którego uroczysty akt nastąpił na koniec uroczystości.

Zwieńczeniem uroczystości odpustowych była procesja wokół naszej świątyni, podczas której wraz ze wszystkimi chórami aniołów oddawaliśmy Bogu hołd uwielbienia śpiewem koronki anielskiej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną uroczystość odpustową.

Tekst: ks. Emil Kurek CSMA
Zdjęcia: Andrzej Chęć