Michalici

Świadectwa

12-03-2022

facebook twitter
Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotkała się z parą niezwykłych osób, które podzieliły się świadectwem swojego życia i wiary.

We wtorek gościliśmy na spotkaniu przygotowania do Sakramentu Bierzmowania pana Błażeja Borkowskiego, człowieka który skończył medycynę i nawrócił się do Boga. Ukazał rzeczywistość tego świata i zachęcał kandydatów do bierzmowania by trzymali się Pana Boga, by nie zapominali w tym wieku dorastania o jego wielkiej miłości do Boga.

Natomiast w czwartek młodzież spotkała się z panią Oliwią Adamowicz która żyła w świecie gwiazd - studiowała aktorstwo i filmoznawstwo w Krakowie i na co dzień pracowała w festiwalach filmowych. Opowiedziała jak wiele straciła w wieku młodzieńczym, jak weszła w świat alkoholu, seksbiznesu który w świece aktorskim jest na co dzień, jak wyładowała z downa aktorami w jednym pokoju i aby wejść na scenę artystyczną trzeba dać się wykorzystać by zabłysnąć przed ekranem telewizji. Jednak Bóg ją chronił ponieważ wyładowała z mężczyznami nie raz w pokojowym hotelu- ale nigdy ją nie wykorzystali a inne koleżanki tak.

Całe ocalenie z nałogu zawdzięcza babci która nieustannie się modliła za nią. Kiedy zrezygnowała z świata aktorskiego wyjechała z Krakowa i udała się Anglii. Wtedy zastanawiała się nad swoim życiem dlaczego jej siostra jest spokojna a ona poszła w taki świat bez Boga. Spotkała tam mężczyznę później męża Piotra który pokazał jej drogę do Boga. Bóg pokazał jej przez modlitwę i adoracje że zawsze ją chronił na imprezach aktorskich w pokojach hotelowych.

Poprosiła młodzież by zaufali Bogu. Sama mówiła że nie zasłużyła na tyle co dostała od Boga. Poprosiła by młodzież czytała Pismo Święte - bo to jest list Boga do każdego z nas. Zachęcała by szanować swoje ciało. Należy otworzyć się na łaskę Boga.

Na koniec życzyła naszej wspaniałej młodzieży że pomimo swoich praw młodzieńczych warto nie zapominać o Bogu o modlitwie do Ducha Świętego. Bo Bóg mówi w księdze Jeremiasza że każdego z nas kocha „ Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię”. Życzymy zatem młodzieży by wniosła te słowa pani Oliwi w swoje życie.